Szugarfrik to miesięcznik dla świadomych, aktywnych, ciekawych świata, osób z cukrzycą typu 1 i typu 2, a także dla ich rodzin, przyjaciół, lekarzy pierwszego kontaktu, edukatorów i wszystkich tych, którzy szukają informacji na temat choroby. Pismo wydawane jest od 2010 r.

szugar_frik_log

Zawartość

Glukomed (dział medyczny)
to kompendium wiedzy o cukrzycy – piszemy o powikłaniach, najnowszych osiągnięciach medycyny, zaleceniach dietetycznych i o wszystkim, co zainteresuje świeżo zdiagnozowanego diabetyka, jak i tego z długim stażem;
Frik (dział, w którym piszemy o cukrzycy z przymrużeniem oka)
czyli sprawdzamy: Co dr House wie na temat cukrzycy? Jaki najwyższy poziom cukru odnotowano w Księdze Rekordów Guinnesa? Jakie panują pompowe trendy? Oprócz tego w dziale tym Czytelnicy znajdą opowiadania, felietony i in.
Mellitum (temat numeru)
o tym, co szczególnie ważne i aktualne w cukrzycy.
Rentgen (wywiady, portrety)
prześwietlamy znanych i nieznanych cukrzyków, celebrytów, ale też zwyczajnych maluczkich.
Zastrzyk kultury (dział kulturalny)
bezbolesna iniekcja z tego, co trzeba obejrzeć, posłuchać, przeczytać, czyli recenzje, wydarzenia, wywiady.
Aktif (dział dla aktywnych)
czyli sport i podróże, podpowiadamy, jak aktywnie spędzić czas i gdzie pojechać na urlop.
Zagotowani (dział kulinarny)
przepisy kulinarne, przygotowywane przez dietetyków, kulinarnych celebrytów lub też przez samych diabetyków, a wszystko to okraszone apetycznymi zdjęciami.

Komiks
bohaterem naszego komiksu jest Szugar Frik – rozrabiaka, marzyciel, który wciąż pakuje się w kłopoty.

Unikalna Koncepcja Pisma

Co nas wyróżnia na rynku? Nie tylko doradzamy, przekazujemy wiedzę, informujemy, ale chcemy też udowodnić, że cukrzyca to nie koniec świata, że można żyć z nią i prowadzić aktywne, pozytywne życie. O cukrzycy piszemy mądrze starając się jednocześnie zaszczepić w naszych Czytelnikach pozytywną energię.

Gdzie nas szukać?

Miesięcznik Szugarfrik dostępny jest w salonach sieci Empik, w prenumeracie ([email protected]), we współpracujących z redakcją Kołach i Stowarzyszeniach działających na rzecz diabetyków oraz podczas wybranych targów i wydarzeń, którym pismo patronuje.