Jubileuszowy Zjazd PTD

1500 lekarzy – specjalistów diabetologii, a także innych dziedzin okołocukrzycowych wzięło udział w XX Zjeździe Naukowym Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, który odbył się w Lublinie w dniach 16-18 maja.

Oprócz lekarzy w Zjeździe uczestniczyły pielęgniarki, edukatorzy i studenci pragnący doskonalić swe umiejętności.
Uczestnicy podczas trzech dni Zjazdu wzięli aktywny udział w ponad 40 panelach naukowych – każdy z nich poruszał niezwykle istotne i trudne tematy, z którymi muszą się mierzyć lekarze oraz sami pacjenci i ich rodziny. Każda sesja budziła wiele kontrowersji oraz wywoływała dyskusje wykładowców z publicznością, które wielokrotnie wydłużały czas trwania poszczególnych sesji naukowych prowadząc do burzliwych merytorycznych rozmów.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się również sesje prac oryginalnych, a także sesje plakatowe przedstawiające wyniki badań prowadzonych uczestników Zjazdu z zakresu genetyki, immunologii, powikłań w cukrzycy, diety, edukacji i wielu trudnych przypadków medycznych, których wyniki warte były prezentacji i konfrontacji z szerokim gronem specjalistów z różnych dziedzin. W tej edycji wydarzenia okazję do prezentacji swojego naukowego dorobku otrzymali również młodzi naukowcy, dla których zostały utworzone specjalne dwa panele naukowe z dedykowanymi moderatorami czuwającymi nad ich prawidłowym przebiegiem.
Wystawa firm farmaceutycznych oraz produkujących sprzęt dała uczestnikom możliwość zapoznania się z nowinkami technologicznymi, nowoczesnymi rozwiązaniami a także sposobami leczenia i diagnozowania cukrzycy czy leczenia jej powikłań.
XX Zjazd Naukowy PTD zakończył się 18 maja w godzinach popołudniowych. Podczas finału uczestnicy zostali zaproszeni do Łodzi, gdzie w maju przyszłego roku odbędzie się XXI Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Tags

You may also like...

0 thoughts on “Jubileuszowy Zjazd PTD”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *