Nowości na Diabetica Expo

W dniach 20-21 września 2019 r. w Auli UMK w Toruniu odbędzie się XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Diabetologiczne „Diabetica Expo 2019”. Podczas dwudniowej konferencji około 1200 diabetyków z całej Polski wysłucha wykładów wybitnych specjalistów z zakresu cukrzycy i otyłości.

Na gości z całego kraju oraz zainteresowanych mieszkańców Torunia czekają także badania, degustacje zdrowej żywności, konkursy z nagrodami i wystawa firm oraz produktów medycznych. Co istotne – wszystko to bezpłatnie dla pacjentów oraz mieszkańców Torunia i okolic. W specjalistycznych sesjach udział weźmie także ponad 200 lekarzy, pielęgniarek i dietetyków.

Od samego początku sympozjum organizowane jest przy współpracy z Zarządem Głównym Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków z prezes Anną Śliwińską oraz prezesem honorowym Andrzejem Baumanem na czele. Patronat naukowy nad wydarzeniem sprawuje Polskie Towarzystwo Diabetologiczne. Przewodnictwo nad komitetem naukowym sympozjum obejmowały zawsze wybitne postacie polskiej nauki i przyjaciele diabetyków z całej Polski: prof. Czesław Wójcikowski, prof. Jacek Sieradzki oraz pełniąca tę funkcję do dziś, prof. Irena Ponikowska.

Pierwsze edycje „Diabetica Expo” odbywały się w toruńskim Dworze Artusa, jednak bardzo szybko, z uwagi na rosnące zainteresowanie, wydarzenie trzeba było przenieść do większego obiektu. Gościnne władze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zgodziły się udostępnić na potrzeby Sympozjum Aulę UMK, z audytorium mieszczącym ponad 900 słuchaczy oraz przestronnym foyer, na którym co roku przygotowywana jest wystawa.

Towarzyszące sympozjum targi to dziś największa tego typu ekspozycja w Polsce. Urządzenia diagnostyczne, suplementy diety, specjalistyczne kosmetyki, odzież medyczna, naturalna żywność, prasa dla diabetyków, to główne tematy wystawy, prezentującej zarówno produkty o uznanej pozycji na rynku, jak i absolutne nowości. Produkty prezentowane na targach mogą wziąć udział w konkursie, w którym ocenia je specjalna komisja oraz plebiscycie uczestników sympozjum. Podczas tegorocznego Sympozjum „Diabetica Expo 2019” zostaną przedstawione nowe wyniki badań oraz nowe spojrzenie na leczenie chorych z otyłości i cukrzycy. Więcej informacji oraz program naukowy powinien pojawić się już wkrótce na stronie www.diabeticaexpo.expo-andre.pl

Tags

You may also like...

0 thoughts on “Nowości na Diabetica Expo”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *