Drużyna MOJACUKRZYCA.PL Mistrzem Polski

8 marca rozpoczęły się Halowe Mistrzostwa Polski Dzieci z Cukrzycą. Ambasadorem imprezy pod hasłem „Czerwona kartka dla cukrzycy”, która odbyła się w Suchym Lesie koło Poznania jest Mistrz Olimpijski w wioślarstwie Michał Jeliński.


W zawodach uczestniczyły 16 zespołów – 15 z Polski i jeden z Anglii. Mecz finałowy był bardzo zacięty. Bogaty w wiele sytuacji podbramkowych, wspaniałych parad bramkarskich i cudownych strzałów. Ostatecznie Drużyna MOJACUKRZYCA.PL pokonała CukierAsy Poznań 1:0 i zdobyła pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski!
W zwycięskim zespole wystąpili: Jakub Pomykała, Patryk Paprota, Oskar Franke, Michał Szumilewicz, Piotr Gal, Igor Macura, Kevin Litke i Wojciech Masiarek.
– Przez dwa dni nasze dzieci świetnie się bawiły. To jest turniej ku pokrzepieniu serc, ku pokrzepieniu nas – rodziców. Turniej ma pokazać nam wszystkim i jeszcze raz udowodnić, że nasze dzieci, mimo cukrzycy, mogą grać w piłkę czy uprawiać inny sport. Dla dzieci to przede wszystkim radość wspólnego grania, poznawania się i zobaczenia, że świat z cukrzycą jest ogromny. Choroba dotyczy wielu ludzi – powiedział organizator imprezy Mikołaj Illukowicz.
W przyszłym roku w zawodach ma wziąć udział więcej drużyn z zagranicy – zmagania będą miały formułę mistrzostw Europy.

Tags

You may also like...

0 thoughts on “Drużyna MOJACUKRZYCA.PL Mistrzem Polski”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *