Stypendium dla diabetyczki

Aleksandra Kozyrska otrzymała wyróżnienie oraz stypendium redakcji Szugarfrik w ramach programu stypendialnego Słodycz Wiedzy organizowanego przez Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą, MojaCukrzyca.pl

Łączna kwota stypendium to 500 zł wypłacane uczniom co miesiąc przez cały rok szkolny. Redakcja funduje stypendium dla osób uzdolnionych artystycznie. Monika Kozyrska jest  już 7. stypendystką Szugarfrika.

Stypendium jest przyznawane osobom uzdolnionym artystycznie, Ciebie interesuje plastyka – co dokładnie robisz?
Moją ulubioną techniką plastyczną jest kolaż. Ale lubię też malować krajobrazy. Ostatnio zainteresowała mnie również fotografia.

Czytaj również: Głośno chwalić – wywiad z Agnieszką Bratuś, psychologiem

Z którego pracy, obrazu jest najbardziej dumna?
Jestem zadowolona ze wszystkich prac, które wykonałam.

Jakie masz inne zainteresowania i pasje? Moją największą pasją od wakacji jest jazda na rolkach, teraz już nie taka zwykła, ponieważ nauczyłam się wielu trików i nawet sama tworzę układy taneczne. Jednym słowem uprawiam free style na rolkach.

Od ilu lat chorujesz na cukrzycę? Jak cukrzyca zmieniła Twoje życie?
We wrześniu minął dopiero rok, a może rok odkąd się o niej dowiedziałam. Moje życie zmieniło się diametralnie. Szczerze mówiąc mimo, że to już rok, to nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, jak zmieniło się moje życie. Owszem mam takie momenty, gdy jest mi przykro, że nie mogę żyć tak, jak moi rówieśnicy, ale niestety choroby nie wybiera się samemu.

Czytaj również: Mistrz Polski z cukrzycą – wywiad z Rafałem Olesiem, kolarzem

Czym jest dla Ciebie cukrzyca?
Na samym początku była dla mnie jak wyrok, teraz podchodzę do niej raczej na luzie, jednak utrudnia mi codzienne życie. Nie lubię, gdy mam hipoglikemię, która dosyć często mi się przydarza.

Jak dowiedziałaś się o stypendium Słodycz Wiedzy?
O stypendium dowiedziała się moja mama z Waszego czasopisma, które otrzymała podczas spotkania organizowanego przez Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą w Lublinie. Otrzymanie stypendium oczywiście, że było dla mnie wielką niespodzianką. Wyróżnienie jest dla mnie wielkim sukcesem, który na pewno na długo zapamiętam. Stypendium planuję przeznaczyć na zakup profesjonalnych rolek, dzięki którym w dalszym ciągu będę rozwijać swoją pasję.

Kim byś chciała zostać w przyszłości?
Myślę, że będzie to zawód związany z matematyką, którą uwielbiam.

Jakie jest Twoje marzenie?
Moim marzeniem mimo utrudnień związanych z cukrzycą jest ukończyć studia, znaleźć dobrą pracę oraz założyć rodzinę, z którą będę wiele podróżowała po świecie i żyć szczęśliwie.

 

Tags

You may also like...

0 thoughts on “Stypendium dla diabetyczki”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *