Skonsultuj z Farmaceutą – Cukrzyca

Z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji CM UJ organizuje profilaktyczną akcję „Skonsultuj z Farmaceutą”, na którą zaprasza wszystkich mieszkańców Krakowa i okolic. Wydarzenie odbędzie się 17 listopada 2018 r. w Galerii Handlowej „Serenada”.

Celem akcji „Skonsultuj z Farmaceutą – Cukrzyca” jest kreowanie świadomości społecznej w zakresie opieki, prewencji i edukacji diabetologicznej. Cukrzyca jest przewlekłą chorobą metaboliczną, której podstawowym objawem jest podwyższony poziom glukozy we krwi. Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia w 2000 r. było 171 mln ludzi chorych na cukrzycę, zaś w 2030 r. liczba ta ma ulec podwojeniu.

Bezpłatne badania

Wychodząc naprzeciw coraz bardziej niepokojącym prognozom z zakresu diabetologii, PTSF UJ CM zaprasza na kolejną edycję „Skonsultuj z Farmaceutą”, podczas której nasi wolontariusze, m.in.: farmaceuci, studenci farmacji, pielęgniarstwa, analityki medycznej, medycyny będą uświadamiać społeczeństwo na tematy diabetologiczne. Pacjenci będą mieli możliwość wykonania takich badań jak:

  • pomiar poziomu glikemii
  • pomiar ciśnienia tętniczego
  • analiza składu ciała
  • pomiar zawartości tkanki tłuszczowej.

Każdy pacjent będzie mógł skonsultować swoje wyniki z odpowiednio wykształconą kadrą medyczną. Zachęcamy wszystkich do odwiedzania naszych stanowisk, a w szczególności osoby z grup ryzyka: osoby otyłe, mało aktywne fizycznie, z chorobami układu krążenia, kobiety cierpiące na zespół policystycznych jajników oraz te, które urodziły dziecko o masie powyżej 4 kg.

Zapraszamy również na organizowaną równocześnie akcję „Zdrowie pod kontrolą” organizowaną przez IFMSA – Kraków. Inicjatywa ma na celu przeprowadzenie podstawowych badań oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat chorób cywilizacyjnych.

Tags

You may also like...

0 thoughts on “Skonsultuj z Farmaceutą – Cukrzyca”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *