4. miejsce diabetyków na Tour de Pologne

W tegorocznym Tour de Pologne Amatorów drużyna złożona z samych diabetyków w rywalizacji ze zdrowymi zawodnikami zajęła 4. miejsce, pokonując tym samym 80 drużyn!

W skład Drużyny MOJACUKRZYCA.PL weszło 8 osób – wszystkie chorujące na cukrzycę. To już trzeci występ diabetyków na tej imprezie, ale tak dobry wynik udało się osiągnąć po raz pierwszy. Drużyna MOJACUKRZYCA.PL powstała z inicjatywy Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą z Gliwic, przy wsparciu finansowym firmy NovoNordisk.

Tour de Pologne Amatorów to największa i najbardziej prestiżowa impreza dla miłośników kolarstwa Za organizacją wyścigu stoi Czesław Lang – kolarz, wicemistrz olimpijski z Moskwy, zwycięzca Tour de Pologne w 1980 r. Dzięki jego zaangażowaniu Tour de Pologne stał się imprezą rangi światowej. Czesław Lang sam startował w wyścigu wygrywając swojej kategorii wiekowej.
Trasa wyścigu wiodła przez Bukowinę Tatrzańską i wynosiła 58 km. Wzięło w nim udział 2500 kolarzy!

Skład Drużyny MOJACUKRZYCA.PL

Maciej Głowacki (kapitan)
Ma 34 lata, na cukrzycę insulinozależną choruje od 18 lat. Rower towarzyszył mu od zawsze. Pierwsze starty zaliczył mając ponad 20 lat. Wyniki jak na osobę bez ukierunkowanego treningu były dobre, ale po dwóch latach przestał startować, z rowerem jednak się nie pożegnał.

Ireneusz Ścięgaj
Ma 50 lat, na cukrzycę choruje od 19 roku życia. Sportem interesował się od dziecka, ale na rowerze „na poważni”e zaczął jeździć 4 lata temu.

Dariusz Regulski
Ma 50 lat, na cukrzycę insulinozależną zachorował w 1981 r., gdy był w VII klasie podstawówki. Kolarstwo szosowe zaczął uprawiać po studiach. W Tour de Pologne Amatorów startował 4. raz.

Rafał Oleś
Ma 34 lata. Na rowerze ściga się od 17 lat, gdy 3 lata temu zdiagnozowano u niego cukrzycę, lekarz powiedział, że będzie musiał zrezygnować z kolarstwa. On jednak postanowił dalej trenować. Podczas tegorocznego Tour de Pologne Amatorów zająć 21. miejsce na 2500 uczestników!

Karolina Witek
Ma 19 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u niej cukrzycę typu 1, a zaraz potem chorobę Hashimoto. Kolarstwo uprawia od 7 lat. Jak sama przyznaje z powodu obu chorób miała chwile załamania i lekką depresję, ale nie poddała się i teraz stara się zarażać swoją pasją innych diabetyków.

Paweł Wieczorek
Ma 18 lat, choruje na cukrzycę typu MODY 2. Kolarstwo początkowo było sposobem na walkę z chorobą, ale szybko przerodziło się w pasję. Od III klasy gimnazjum regularnie się ściga.

Przemysław Kuświk
Ma 20 lat. Cukrzycę zaczęto u niego podejrzewać 3 lata temu. Po licznych badaniach diagnozę potwierdzono. Na Tour de Pologne Amatorów występował po raz pierwszy. Osiągnął najlepszy wynik w drużynie… niestety pechowo zagiął numer startowy i chip nie odczytał jego wyniku. Mimo to Drużyna MOJACUKRZYCA.PL zajęła 4. miejsce.

Tags

You may also like...

0 thoughts on “4. miejsce diabetyków na Tour de Pologne”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *