1200 osób na targach w Toruniu

W dniach 21-22 września 2018r. w Auli UMK w Toruniu odbyło się XXII Ogólnopolskie Sympozjum Diabetologiczne DIABETICA EXPO 2018, połączone z XV Ogólnopolskim Forum Profilaktyki i Leczenia Otyłości.

Wydarzenie zgromadziło ponad 1200 zarejestrowanych uczestników z całej Polski – głównie diabetyków zrzeszonych w kołach Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, ale także lekarzy, pielęgniarki, dietetyków. Sympozjum oraz towarzyszące mu targi odwiedziło także kilkuset zainteresowanych mieszkańców Torunia. Wstęp na wydarzenie był bezpłatny. Uczestnicy skorzystali z sesji wykładowych, podczas których autorytety w dziedzinie diabetologii przekazywały aktualną wiedzę na temat cukrzycy, profilaktyki jej powikłań oraz profilaktyki i leczenia otyłości. Możliwe było także skorzystanie z badanie na obecność wirusa HCV, poziomu cukru we krwi, ciśnienia, konsultacji medycznych i dietetycznych, badanie na zwłóknienie i stłuszczenie wątroby i degustacji zdrowej żywności. By zachęcić do udziału w sesjach wykładowych, na głównej sali odbywały się konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, w tym pobytami w ośrodkach wypoczynkowych w górach i nad morzem.

Na targach towarzyszących Sympozjum, jak co roku prezentowano wybór produktów dla diabetyków: od nowoczesnych urządzeń diagnostycznych, przez suplementy diety na bazie naturalnych składników, po słodycze bez cukru i specjalistyczną odzież profilaktyczną.

Dla wystawców była to okazja do promowania i sprzedawania swoich produktów, ale także do bezpośredniej wymiany opinii i doświadczeń z Klientami.

Podczas uroczystego otwarcia wydarzenia, diabetykom szczególnie aktywny w promowaniu aktualnej wiedzy dotyczącej leczenia i profilaktyki cukrzycy, wręczone zostały odznaczenia Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego i Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków – „Medale za Zwycięstwo nad Cukrzycą”, brązowe, srebrne i platynowy.

Tags

You may also like...

0 thoughts on “1200 osób na targach w Toruniu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *