Jesienne zabiegi odmładzające dla cukrzyczek

Upływającego czasu nikt nie jest w stanie zatrzymać, ale można spowolnić proces starzenia się skóry. A nawet sprawić, że będzie gładsza i bardziej jędrna. Właśnie teraz, jesienią jest najlepszy czas na różnego rodzaju zabiegi „odmładzające”

Gdy zauważysz pierwsze zmarszczki nie wpadaj w panikę. To normalne. Z wiekiem skóra staje się coraz cieńsza, delikatniejsza, bardziej przesuszona i wiotczeje.
– Dzieje się tak, ponieważ z czasem następuje degradacja „rusztowania skóry” składającego się z włókiem kolagenowych, które stają się kruche z powodu upływającego czasu i promieniowania ultrafioletowego – wyjaśnia Monika Suchorowska, kosmetolog. – Dobra wiadomość jest taka, że medycyna estetyczna potrafi sobie z tym radzić – dodaje ekspert.

Co zrobić, by spłycić zmarszczki do poziomu zero?

W dzisiejszych czasach nie jest wielką filozofią nadanie skórze młodszego wyglądu. Można na przykład korzystać z zastrzyków z kwasem hialuronowym, mikrodermabrazji, peelingów mechanicznych. Niestety zabiegi te nie zawsze mogą być wykonywane u diabetyków. Stosowanie wypełniaczy czy złuszczanie w przypadku osób z cukrzycą niesie większe ryzyko powikłań. U osób z niewyrównana glikemią są wprost zabronione. Mamy inny plan.

Donosowy glukagonWygładzający termolifting

Odkrycie tej jesieni. Doskonała metoda niechirurgicznego liftingu twarzy i ciała – Waterpeeling Zaffiro. To całkowicie bezinwazyjny zabieg złuszczania obumarłych komórek naskórka. Wygładza zmarszczki, poprawia owal twarzy, oczyszcza i odżywia skórę.
Jak to działa? Urządzenie emituje promieniowanie podczerwone IR, które przenika do głębokich warstw skóry właściwej i rozgrzewa je do temperatury nawet 65°C, nie uszkadzając przy tym naskórka. Efekt termiczny zachodzący w dolnych warstwach skóry powoduje podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych, co skutkuje gwałtownym skurczeniem się włókien do ich pierwotnej długości. W efekcie skóra zostaje zagęszczona i ściągnięta, zwiększa się jej napiętość i elastyczność, zmianom ulega również jej struktura, przez co zmarszczki zostają wygładzone. Taki skutek widać już po paru chwilach od rozpoczęcia zabiegu. Więcej – dzięki Zaffiro można również odwrócić proces starzenia skóry, ponieważ przy okazji jest ona stymulowana do produkcji kolagenu i naturalnej przebudowy. Proces tworzenia kolagenu następuje stopniowo, a końcowy efekt odmłodzenia skóry uzyskuje się po około 3 miesiącach od zabiegu. Zabieg nie narusza otaczających naczyń krwionośnych, tkanek ani nerwów. Dodatkowo intensywny strumień wody wzmocniony odpowiednimi składnikami aktywnymi, umożliwia bezpieczne i skuteczne oczyszczanie skóry, ale także jej odpowiednie nawilżenie, odświeżenie i wygładzenie.

Cena od 800 do 1200 zł za zabieg (zazwyczaj potrzebne są minimum dwa).

Czytaj również: Odstaw cukier dla urody

Regenerujący peeling enzymatyczny

To sekret świetnego wyglądu Francuzek. Na liście jego zalet jest m.in. pobudzenie skóry do odnowy, wygładzenie blizn i drobnych zmarszczek, oczyszczenie porów i uregulowanie produkcji sebum. Zabieg ten złuszcza martwy naskórek dzięki zawartości enzymów proteolitycznych (enzymów roślinnych – pozyskiwanych z ananasa i papai oraz enzymów syntetycznych – np. keratoliny). Charakteryzują się one zdolnościami do rozpuszczania białek, z których w dużej mierze składają się martwe komórki skóry. Po nałożeniu na twarz preparatu, warstwa rogowa, czyli obumarłe komórki naskórka zostają rozpuszczone, a pory oczyszczone. Enzymy suwają nadmiar łoju ze skóry, ale też rozjaśniają przebarwienia oraz łagodzą stany zapalne. Błyskawicznie i bezpiecznie, bo działają powierzchniowo – wnikają do głębokości 0,45 mm.
– A mimo to, dobrej jakości peeling enzymatyczny przynosi takie same, a czasem nawet lepsze rezultaty niż peeling mechaniczny – zapewnia Paulina Naron, kosmetolog. – Przy tym jest łagodny dla skóry, bo nie zawiera drobinek ścierających i nie wywołuje podrażnień.
Dodatkowo enzymy stymulują komórki do regeneracji i przyspieszają proces tworzenia się nowych. Dzięki temu skóra staje się gładka i rozjaśniona, udoskonalona.
Cena od 20 zł.

Czytaj również: Dieta ma płeć

Odmładzające tabletki

Jak większość z nas już wie kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie i ma duży wpływ na nawilżenie i jędrność skóry. Zatrzymując wodę, pęcznieje i tworzy konstrukcję, która odpowiada za wygładzenie skóry. Niestety wraz z upływem lat jego poziom znacznie maleje, przyczyniając się między innymi do powstawania zmarszczek. Dobra wiadomość: współcześni kosmetolodzy też potrafią sobie z tym radzić.
– Wystarczy dostarczać kwas hialuronowy do organizmu z zewnątrz, na przykład podczas zabiegu polegającego na ostrzykiwaniu ciała kwasem hialuronowym – mówi Monika Suchorowska. – Nie jest to jednak zabieg polecany diabetykom, podobnie jak każdy inny rodzaj spłycania zmarszczek zastrzykami, ale można w zamian przyjmować kwas hialuronowy w tabletkach. Działają podobnie.
I są na to niezbite dowody. Dr. n. med. Małgorzata Wilk-Jędrusik, lekarz dermatolog, specjalista medycyny estetycznej w swojej pracy doktorskiej „Kwas hialuronowy w dermatologii estetycznej i kosmetologii: intradermoterapia, suplementacja doustna oraz aplikacja zewnętrzna” opisała badanie w którym dowiedziono że efekt działania zastrzyków z kwasem hialuronowym i zawierających go suplementów diety może być podobny. Warunkiem powodzenia jest stosowanie preparatu wielkocząsteczkowego kwasu hialuronowego o masie cząsteczkowej przekraczającej 500 000 Da (500 kDa). Działa ponieważ, jak dowiedziono naukowo naczynia limfatyczne mają zdolność wychwytu i transportu wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego. Efekty można zauważyć u niektórych osób już po niecałym miesiącu przyjmowania suplementu.
Cena ok. 80 zł za miesiąc kuracji.

Magdalena Maciejczyk

Tags

You may also like...

0 thoughts on “Jesienne zabiegi odmładzające dla cukrzyczek”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *