Diabetica Expo – sympozjum w Toruniu

W dniach 21-22 września 2018r. w Auli UMK w Toruniu odbędzie się XXII Ogólnopolskie Sympozjum Diabetologiczne „Diabetica Expo 2018”.

Wydarzenie to jest absolutnym fenomenem w skali Polski, a nawet Europy. Podczas dwudniowej konferencji około 1300 diabetyków z całej Polski ma możliwość wysłuchania wykładów wybitnych specjalistów, dotyczących cukrzycy i otyłości. Na gości z całego kraju oraz zainteresowanych mieszkańców Torunia czekają także badania, degustacje zdrowej żywności, konkursy z nagrodami i wystawa firm oraz produktów medycznych. Co istotne – wszystko to bezpłatnie dla pacjentów oraz mieszkańców Torunia i okolic. W specjalistycznych sesjach udział bierze także ponad 200 lekarzy, pielęgniarek i dietetyków.

Wybitne postacie diabetologii

Od samego początku sympozjum organizowane jest przy współpracy z Zarządem Głównym Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, z Prezesem Anną Śliwińską (obecnie Prezesem honorowym) Andrzejem Baumanem na czele. Patronat naukowy nad wydarzeniem sprawuje Polskie Towarzystwo Diabetologiczne. Przewodnictwo nad komitetem naukowym sympozjum obejmowały zawsze wybitne postacie polskiej nauki i przyjaciele diabetyków z całej Polski: prof. Czesław Wójcikowski, prof. Jacek Sieradzki oraz pełniąca tę funkcję do dziś, prof. Irena Ponikowska.
Pierwsze edycje „Diabetica Expo” odbywały się w toruńskim Dworze Artusa, jednak bardzo szybko, z uwagi na rosnące zainteresowanie, wydarzenie trzeba było przenieść do większego obiektu. Gościnne władze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zgodziły się udostępnić na potrzeby Sympozjum Aulę UMK, z audytorium mieszczącym ponad 900 słuchaczy oraz przestronnym foyer, na którym co roku przygotowywana jest wystawa.

Targi dla diabetyków

Towarzyszące sympozjum targi to dziś największa tego typu ekspozycja w Polsce. Urządzenia diagnostyczne, suplementy diety, specjalistyczne kosmetyki, odzież medyczna, naturalna żywność, prasa dla diabetyków, to główne tematy wystawy, prezentującej zarówno produkty o uznanej pozycji na rynku, jak i absolutne nowości. Produkty prezentowane na targach mogą wziąć udział w konkursie, w którym ocenia je specjalna komisja oraz plebiscycie uczestników sympozjum.

Nowe spojrzenie na cukrzycę

Tegoroczny „Diabetica Expo 2018” zapowiada się imponująco gdyż zostaną przedstawione nowe wyniki badań oraz nowe spojrzenie na leczenie chorych z otyłości i cukrzycy. Więcej informacji oraz program naukowy powinien pojawić się już wkrótce na stronie www.diabeticaexpo.expo-andre.pl.

Tags

You may also like...

0 thoughts on “Diabetica Expo – sympozjum w Toruniu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *