Jak leczyć nadciśnienie?

Nawet co trzeci Polak choruje na nadciśnienie. Powszechność choroby sprawia, że w różnych regionach świata powstaje wiele prac na ten temat.

Naukowcy z Auburn University przeprowadzili badania, z których wynika, że picie kefiru może obniżyć ciśnienie, w innym badaniu przeprowadzony przez naukowców z Brazylii i Wielkiej Brytanii dowiedziono, że leki na nadciśnienie są skuteczniejsze, gdy pacjenci słuchają muzyki poważnej. Ciekawy sondaż przeprowadziło też Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne (AHA). Miał on pokazać, po jakie metody leczenia nadciśnienia najchętniej sięgają pacjenci. Do wyboru było zażywanie tabletek, picie naparu, zastrzyki i ćwiczenia. Okazało się, że chętniej ankietowani wybierali formę leczenie tabletkami i naparami, niż ćwiczeniami. Zastrzyki były najmniej preferowaną metodą leczenia.

Przypominamy, że w leczeniu i profilaktyce nadciśnienia kluczowa jest zmiana na zdrowy stylu życia obejmująca m.in. zmniejszenie masy ciała, stosowanie odpowiedniej diety i zwiększenie aktywności fizycznej.

 

Tags

You may also like...

0 thoughts on “Jak leczyć nadciśnienie?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *