Pen niczym pompa insulinowa


Firma Companion Medical wprowadziła na amerykański rynek InPen, wstrzykiwacz, który dzięki połączeniu przez bluetooth z aplikacją w smartfonie pomoże dostosować dawkę do posiłku i korektę oraz powiadomi, kiedy należy podać insulinę
Grupą docelową są dzieci powyżej 12. roku życia, które nie chcą korzystać z pompy, a muszą podawać sobie insulinę kilka razy dziennie. InPen spełnia wszystkie funkcje tradycyjnej pompy oprócz ciągłego podawania insuliny, które można przecież zastąpić dawką insuliny długodziałąjącej. Po wpisaniu zmierzonej glukometrem glikemii i liczby węglowodanów przyjętych w posiłku, który zamierzamy zjeść, aplikacja sama obliczy dawkę insuliny, jaką należy podać InPenem.W każdej chwili można sprawdzić ilość aktywnej insuliny w organizmie, tak by nie podać niepotrzebnie dwóch nakładających się dawek. Poza tym, w aplikacji ustawić można przypomnienia o dawkach, a także alarmy sygnalizujące, że temperatura jest zbyt wysoka lub zbyt niska dla insuliny. Wszystko to jest możliwe dzięki połączeniu pena z telefonem przez bluetooth – jest to pierwsze takie rozwiązanie na rynku. Dane z aplikacji możemy szybko przesłać lekarzowi prowadzącemu. Z pena korzystać można rok, insulinę uzupełniając zależnie od potrzeb.
Obecnie aplikacja pomagająca przeliczać dawki i ustawiać powiadomienia jest dostępna tylko na urządzenia firmy Apple, jednak już niedługo pojawi się wersja na Androida. Młodzi użytkownicy z pewnością docenią tak nowoczesny sposób samokontroli.
Jak na razie InPen jest dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych, ale producent złożył już w zeszłym roku prośbę o pozwolenie na sprzedaż w Europie.

Tags

You may also like...

0 thoughts on “Pen niczym pompa insulinowa”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *