Fitbit monitorującą glikemię


Amerykańska firma FitBit zainwestowałą 6 mln dolarów w start-up Sano specjalizujący się w sensorach służących do ciągłego monitorowania glikemii.
FitBit znana była dotychczas z opasek i zegarków monitorujących takie parametry jak dzienna liczba przebytych kroków, pięter, puls czy długość snu, które można potem analizować w aplikacji na smartphona. Sensory Sano mają formę okrągłego, tylko lekko wystającego plastra wielkości monety przyklejanego na ramię. Dane z nich przesyłane są prosto do aplikacji na smartphonie. Sano planuje wprowadzić je do powszechnej sprzedaży na amerykańskim rynku za 12 miesięcy. Firma ma nadzieję, że zainteresują one nie tylko osoby z już zdiagnozowane z cukrzycą typu 1, lecz także sportowców czy osoby obarczone ryzykiem cukrzycy 2.
Sano jest idealnym partnerem dla FitBita – inwestycja 6 milionów dolarów przez FitBit z pewnością pomoże Sano szybciej uruchomić produkcję sensorów, a gdy już będą gotowe, będą idealnym komplementem dla wszystkich innych parametrów jakie obecnie mierzy opaska FitBit. Możliwość obejrzenia trendów w aktywności fizycznej i glikemii w jednej, zintegrowanej aplikacji może być niezwykle użyteczna dla wszystkich cukrzyków chcących lepiej poznać reakcję swojego ciała na ruch.

Tags

You may also like...

0 thoughts on “Fitbit monitorującą glikemię”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *