Apka dla cukrzyków


Ze smartfonem nie rozstaje się 4 na 5 Polaków mających dostęp do internetu*. Dla pacjentów chorych na cukrzycę telefon może być wsparciem codziennej terapii, pomagając w rutynowej samokontroli i zwiększając komfort życia
Firma Ascensia Diabetes Care, twórca systemu Contour® Plus One i aplikacji Contour® Diabetes – rozwiązania, które rok temu zadebiutowało w Polsce, zaprosiła osoby chore na cukrzycę typu 1 oraz typu 2 do wypróbowania systemu i podzielenia się opiniami.

Badanie „Patient One Study” objęło pacjentów z całego kraju – obojga płci, w różnym wieku. – Wielu młodych i aktywnych ludzi przyznaje, że powinno lepiej kontrolować cukrzycę, ale często brakuje im chęci i czasu. Dla nich świat cyfrowy jest naturalnym środowiskiem, więc system do monitorowania stężenia glukozy współpracujący z aplikacją to z ich punktu widzenia wygodne rozwiązanie – mówi dr hab. n. med. Agnieszka Szadkowska, diabetolog.

Oszczędność czasu, wygoda, szybki dostęp do wyników – to zalety, które podkreślają pacjenci, korzystający z zaawansowanych glukometrów, współpracujących z aplikacją.

– Contour® Plus One wraz z aplikacją Contour® Diabetes to system umożliwiający łatwą dokumentację codziennych czynności chorego na cukrzycę – mówi Teresa Benbenek-Klupa, Senior Scientific Communication Manager, Ascensia Diabetes Care Poland – W aplikacji do konkretnego pomiaru glukozy można dołączyć zdjęcie posiłku, szacowaną liczbę węglowodanów, czas aktywności ruchowej, dodać notatkę głosową oraz liczne przypomnienia związane z przyjmowaniem leków.
Aplikację można pobrać bezpłatnie – jest dostępna w wersji na Androida i iOS, a rejestrując się na stronie www.contourplusone.pl można bezpłatnie otrzymać glukometr.

Aplikację można pobrać:
na iOs TUTAJ,
na Android TUTAJ


*Badanie McKinsey „Cyfrowi Polacy” zostało przeprowadzone w marcu 2016 r. metodą CAWI na reprezentatywnej grupie 1500 osób w wieku 15‒64 lata, zamieszkałych w Polsce, które mają dostęp do Internetu w swoim gospodarstwie domowym lub miejscu pracy – http://mckinsey.pl/wp-content/uploads/2016/09/Raport-Cyfrowi-Polacy.pdf

Tags

You may also like...

0 thoughts on “Apka dla cukrzyków”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *