Eversense – nowy CGM* dla cukrzyków


Jeszcze w tym roku polskich cukrzyków wesprze technologia jutra. Firma Roche wprowadza właśnie do Polski Eversense – obecnie najbardziej nowatorski system ciągłego monitorowania glikemii (CGM)
Eversense dokonuje pomiarów glikemii co 5 minut za pomocą sensora umieszczonego pod skórą. Dane przesyłane są bezprzewodowo, za pomocą bluetooth, do aplikacji w smartfonie. System pozwala w dowolnej chwili i w dowolnym miejscu – bez ciągłego nakłuwania w celu pobrania próbki z krwi – sprawdzić nie tylko jaki jest obecny stan glikemii, ale też jak dieta, ćwiczenia, leki, czy inne czynniki wpływają na jej zmienność.

System składa się z 3 elementów:
● Sensor – jedyny czujnik, który działa 90 dni i uwalnia od cotygodniowej wymiany. Implantacja czujnika odbywa się w gabinecie lekarskim, a zabieg zajmuje od 5‒10 minut.

● Inteligentny nadajnik – zasila czujnik. Jest lekki i smukły, a do ramienia przykleja się za pomocą plastra. Jego unikatowa funkcja generowania alarmów wibracyjnych na ciele, ostrzega o zbliżających się zdarzeniach hipo- i hiperglikemii, nawet jeśli smartfon nie jest w pobliżu.

● Aplikacja Eversense – łatwa do pobrania i dostępna na systemy operacyjne IOS oraz Android, wskazuje bieżący poziom oraz trend stężenia glukozy. Możliwość wprowadzania danych pozwala prześledzić wpływ zdarzeń na zmienność glikemii.

System Eversense to nowy wymiar komfortu, wygody i bezpieczeństwa dla diabetyków. Nowatorska, nieenzymatyczna technologia pomiaru wykorzystująca metodę fluorescencji pozwala na długoterminowe działanie sensora. Możliwość swobodnego zdejmowania nadajnika, pozwala zachować większą higienę w miejscu umieszczenia sensora, a dokładność systemu przez cały okres użytkowania** daje pewność i spokój.

Dystrybutorem systemu Eversense CGM jest firma Roche – znany producent i dystrybutor bardzo popularnych w Polsce urządzeń dla cukrzyków marki Accu-Chek.

Więcej informacji o Eversnese na:
www.eversense.pl
oraz na www.senseonics.com

*System ciągłego monitorowania glikemii Eversense dokonuje pomiaru w płynie śródtkankowym (ISF). System jest przeznaczony do użytku jako urządzenie dodatkowe, które uzupełnia informacje pozyskiwane ze standardowych urządzeń do monitorowania poziomu glukozy we krwi. Nie zastępuje jednak tych urządzeń
**MARD (Mean Absolutte Difference) w okresie 90 dni = 11,4% (75 – 400 mg/dL) Dane z badań własnych Senseonics Inc. Dostępne na www.senseonics.com.

Tags

You may also like...

0 thoughts on “Eversense – nowy CGM* dla cukrzyków”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *