Najdyskretniejszy sposób na bolus


Firma Johnson&Johnson planuje wprowadzić na rynek urządzenie służące do dyskretnego podawania bolusów do posiłku
OneTouch Via przypomina grubszy plaster (o grubości ok. 6 mm, szerokości 2,5 cm i długości 5 cm). Ma pojemność 200 jednostek. Pozwala użytkownikowi podać sobie bolus wielkości dwóch jednostek w każdej chwili poprzez naciśnięcie przycisków z obu stron urządzenia, co możliwe jest nawet przez ubranie. Jeden „plaster” starcza na trzy dni.
Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób z cukrzycą typu 1 korzystających z penów albo dla osób z cukrzycą typu 2, które leczą się już insuliną. Badania pokazują, że 57% cukrzyków typu 2, którzy powinni podawać sobie przy posiłkach insulinę, nie robi tego, częściowo z powodu wstydu związanego z wyciąganiem strzykawki. Urządzenie mogłoby więc ułatwić takim osobom samokontrolę.
W tej chwili Johnson&Johnson pracuje już nad ulepszoną wersją, która potrafiłaby podać bolus o konkretnej, ustalonej przez użytkownika wielkości, a także miałaby większą pojemność. Prostsza wersja ze względu na konieczność wprowadzenia poprawek inżynieryjnych, w 2017 r. została na nowo poddana procedurze zatwierdzenia przez Agencję Żywności i Leków (Food and Drug Administration, FDA). Na amerykański rynek produkt ma wejść jeszcze w tym roku. Cena nie jest jeszcze znana. (nw)
Źródło: www.diatribe.org

Tags

You may also like...

0 thoughts on “Najdyskretniejszy sposób na bolus”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *