Nowy numer Szugarfrika


„Piekące oczy, szum w głowie i przekręcania słów” tak o skutkach niedospania mówi jedna z bohaterek reportażu zamieszczonym w najnowszym numerze magazynu dla diabetyków „Szugarfirk”. Permanentne niedospanie to codzienność rodzica dziecka z cukrzycą. Strach przed hipoglikemią jest tak wielki, że rodzic przekracza naturalne granice. O tym, jak sobie radzą rodzice dzieci z cukrzycą z nocnymi pomiarami pisze Monika Godlewska w artykule „Krach w snach”.

Ponadto w numerze:

„10 diet najlepszych dla diabetyka” – przybliżamy diety, które rekomenduje światowa agencja mediowa US News & World Report.

„Lecz się skutecznie!” – o wiosennych infekcjach i sposobach radzenia sobie z nimi pisze Karolina Klewaniec autorka bloga cukromania.pl

„Kłopoty w sypialni” – to artykuł skierowany do Panów, bo cukrzyca niestety ma wpływ także na nocną sferę życia, ale i z nimi można sobie poradzić. Jak? – radzi Adrianna Maciejczyk (JaCukrzyk).

„Cukrzyca a relacje społeczne” – cukrzycę można traktować w różny sposób – to od podejścia diabetyka zależy jak zareaguje na chorobę otoczenie – jak je zmienić? Pisze psycholog Olga Sterczewska, edukator programu Diabdis.

„Wiosenne ruszenie” – czy wiesz jak zareagują Twoje cukry na bieganie, ćwiczenia w siłowni, a jak na jazdę na rowerze? O różnych aktywnościach sportowych pisze Nina Wieretiło – która z Czytelnikami „Szugarfrika” dzieli się swoim doświadczeniem.

Ponadto: felieton Mariusza Masiarka (MojaCukrzyca.pl), recenzje, przepisy kulinarne i oczywiście KOMIKS!

„Szugarfrik” to miesięcznik dla osób z cukrzycą (www.szugarfrik.pl), dostępny w wybranych salonach sieci Empik i prenumeracie: [email protected]
A bohater comiesięcznego komiksu – Szugar Frik – zaprasza na swój profil na fb: www.facebook.com/szugarfrik

Tags

You may also like...

0 thoughts on “Nowy numer Szugarfrika”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *