Zdrowi mierzą cukier


Urządzenia dla diabetyków stają się modne. Zdrowi Amerykanie korzystają z urządzeń do monitorowania glikemii po to, by móc obserwować wahania cukru w swoim organizmie. „Jesteśmy zdrowi, ale chcemy być jeszcze zdrowsi”

Postęp technologiczny umożliwiający coraz mniej inwazyjne i dokładniejsze wykonywanie pomiarów cukru oraz dostępność urządzeń sprawia, że coraz więcej osób,szczególnie związanych zawodowo z branżą technologiczną korzysta z systemu monitorowania glikemii. Dziennikarka portalu BussinessInsider.com dotarła do kilku takich osób. Dlaczego to robią? Głównie chodzi o to, by „na własnej skórze” przekonać się jak różnego rodzaju posiłki wpływają na glikemię i jak organizm reaguje na określone stężenie cukru. – Wciąż słyszymy: Rób to, albo tamto, a będziesz żył dłużej. Jako inżynierowie wolimy testować hipotezy i mierzyć wyniki eksperymentów – tłumaczy jeden z pracowników korzystający z systemu monitorowania glikemii Flash (FGM).

Więcej na: www.businessinsider.com.pl/technologie/firmy/cgm-urzadzenia-do-monitorowania-glikemii-staja-sie-popularne/h4y507e

Tags

You may also like...

0 thoughts on “Zdrowi mierzą cukier”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *