Frik poleca w maju!

The Last Shadow Puppets, „Everything You’ve Come to Expect”

Drugi album supergrupy stworzonej przez Alexa Turnera z Arctic Monkeys oraz Miles’a Kane’a. Złote dzieci brytyjskiej muzyki gitarowej znów stworzyły płytę wypełnioną stylowym rock’n’rollem w stylu retro. Niestety, tym razem jest nieco mniej przebojowo i energetycznie. Na pocieszenie na płycie znajduje się singiel-petarda, czyli fenomenalny „Bad Habits”.(ło)
OCENA: 4/5

PJ Harvey, „The Hope Six Demolition Project”

PJ Harvey zapowiadała nową płytę jako multimedialno-reportażowy koncept album mający napiętnować problemy współczesnego świata. Brzmiało to wszystko dość enigmatycznie i zapowiadało się raczej na spektakularną porażkę niż artystyczny sukces. Na szczęście, jeśli zedrze się z najnowszej płyty tę ideową otoczkę, to wciąż pozostają świetne, klimatyczne piosenki. (ło)
OCENA: 5/5

Hey, „Błysk”

Po przesłuchaniu tej płyty czuję niedosyt. Niby wszystko jest okej, kompozycje i brzmienie nie schodzą poniżej dobrego poziomu, teksty – jak zwykle u Nosowskiej – są świetne.
Z drugiej strony brakuje tu jakiegoś wyraźnego, nomen omen, błysku twórczego, kompozycji, która wyniosłaby tę płytę do poziomu ekstraklasy. Obawiam się, że ten album nie zapisze się w dyskografii

Hey złotymi zgłoskami. Co nie zmienia faktu, że to jednak dobra płyta. (ło)
OCENA: 4/5

Cloverfield Lane 10”, reż. Dan Trechtenberg

Film oparty na wspaniałym pomyśle. Kobieta traci przytomność i budzi się zamknięta w podziemnym schronie wraz z mężczyzną, który twierdzi, że na powierzchni ziemi doszło do śmiercionośnego ataku chemicznego. Reżyser umiejętnie prowadzi psychodramę, dozuje napięcie…
a potem nadchodzi ostatni kwadrans filmu. Gdyby nie on, byłoby arcydzieło, a tak „Cloverfield Lane 10” jest tylko dobry. (ło)
OCENA: 4/5

Phantom Boy”, reż. Jean-Loup Felicioli, Alain Gagnol

Rewelacyjny film animowany pozwalający uzmysłowić sobie na czym polega różnica pomiędzy tego typu produkcjami tworzonymi w Europie
i USA. Ciężko chory chłopiec, odkrywa, że nabył umiejętność wychodzenia ze swojego ciała. Nową umiejętność wykorzystuje do walki z geniuszem zbrodni terroryzującym miasto. Wspaniała, niezwykle zabawna, wielopoziomowa i mądra historia. Polecam! (ło)
OCENA: 5/5

Tags

You may also like...

0 thoughts on “Frik poleca w maju!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *