Lektura na majówkę

Jak majówka – to grill, więc oczywiście nie zapomnieliśmy o kulinarnej stronie majowych wyjazdów.

Oprócz tego gościem tego numeru jest Damian Kordas – zwycięzca programu MasterChef, diabetyk i żywy dowód na to, że chorując na cukrzycę można sięgać po najwyższe trofea.

W temacie numeru poruszamy kwestię niepełnosprawności osób z cukrzycą, która wywołuje sporo emocji – czy

diabetyk powinien być uznawany za osobę niepełnosprawną, a jeśli tak to, w jakim stopniu i na jaką pomoc może liczyć od Państwa? Jakie rozwiązania oferują w tym zakresie inne kraje i czy nie powinniśmy wziąć z nich przykładu?

Polecamy też artykuł „Zapomnieć o cukrzycy” – mechanizm wyparcia to naturalny mechanizm obronny organizmu, który czasem jednak prowadzi do całkowitego zaprzeczania chorobie i rzutuje na samokontrolę – Krzysiek lubił słodycze. Gdy inni się dziwili „Jak to? A to ty możesz?” tłumaczył, że wystarczy iż poda odpowiednią dawkę insulinę… problem w tym, że jej nie podawał. 6-letnia Jagoda przechodziła remisję, jej mama wmówiła sobie, że dziecko jest zdrowe. Mariola nieświadomie fałszowała wyniki na glukometrze – dzięki temu żyła w przekonaniu, że kontroluje swoją cukrzycę. Co zrobić, gdy mechanizm wyparcia zagraża zdrowiu, a nawet życiu diabetyka?

Te i inne tematy najnowszym Szugarfriku. Prenumeratę można zamówić wysyłając e-mail na adres: [email protected]

Tags

You may also like...

0 thoughts on “Lektura na majówkę”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *