Marcowy numer z przepisami!

Do aktualnego numeru miesięcznika Szugarfrik dołączony jest bezpłatny dodatek „Wielkanocne przepisy dla osób z cukrzycą.”

Przepisy na potrawy, które zazwyczaj goszczą na wielkanocnym stole przygotował dietetyk – każdy przepis zawiera informację o liczbie kcal, WBT, WW i IG – co ułatwi diabetykom kontrolę glikemii podczas Świąt Wielkanocnych.

A co w numerze?

Porozmawiajmy o podatkach” – czyli co osoba z cukrzycą może odliczyć od podatku.

Czego się napijesz?” – czy osoba z cukrzycą może pić alkohol? Tak, byle z umiarem i świadomością, w jaki sposób różne alkohole wpływają na organizm diabetyka.

Cukrzyca typu rodzinnego” – na ostatnim kongresie Międzynarodowej Federacji Diabetyków (IDF) pojawił się termin cukrzyca typu 3. Mianem tym określono kondycję osób współchorujących, czyli np. rodziców, dziadków czy rodzeństwo diabetyka.

Milion możliwości” – w gąszczu możliwości, jakie dają nowoczesne glukometry i pompy insulinowe łatwo się zgubić. Podpowiadamy, w jakie funkcje wyposażone są urządzenia dla diabetyków i kto z nich najbardziej skorzysta.

Nowa piramida żywienia” – Instytut Żywności i Żywienia opublikował nową piramidę żywienia – różni się ona od te obowiązującej od 2009 r. Co się zmieniło?

Odchudzanie w teorii i praktyce” – jak skutecznie i trwale schudnąć przy cukrzycy? Jakie błędy popełniają najczęściej diabetycy? Na te pytania, w oparciu o konkretne przykłady osób, którym udało się schudnąć, odpowiada dietetyk.

Cukrzyca dookoła świata” – dowiedz się ile za leki i osprzęt cukrzycowy płacą diabetycy w innych krajach.

Jeśli chcesz zamówić prenumeratę lub pojedynczy egzemplarz dowiedz się więcej: www.szugarfrik.pl e-mail: [email protected]

You may also like...

0 thoughts on “Marcowy numer z przepisami!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *