Światowy Dzień Walki z Curzycą: Fala Zdrowia pod Kontrolą

Weekend 14-15 listopada w całym kraju upłynął pod hasłem Zdrowia pod Kontrolą. Mowa o cyklicznym projekcie Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, który odbył się w 13 kluczowych miastach Polski.

Tego dnia 534 studentów medycyny wyruszyło do lokalnych galerii handlowych, aby prowadzić badania prewencyjne i kampanie informacyjne dotyczące kluczowych problemów zdrowotnych społeczeństwa. Na stoiskach „Glikemicznych”  wykonywano pomiary poziomu cukru we krwi – zbadano 6312 osób. Młodych ludzi przyciągały także takie stoiska, jak „Antitobacco” czy „Zaburzenia Odżywiania”.

Do najmłodszych adresowany był projekt Szpital Pluszowego Misia, gdzie dzieci mogły odkrywać swoje medyczne talenty, ucząc się podstaw badania lekarskiego doskonale się przy tym bawiąc. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się czasopismo Szugarfrik, które było rozdawane przez studentów. Osoby z podwyższonym poziomem glukozy we krwi mogły dowiedzieć się więcej na temat samej choroby, choć uznaniem Czytelników cieszyły się również dział Zastrzyk Kultury i Frik, czyli o cukrzycy na wesoło.

Studentom przyświecał jeden cel. Badania i edukacja medyczna podstawą zdrowego społeczeństwa. Do zobaczenia wiosną!

Autor: Mateusz Jankiewicz
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

You may also like...

0 thoughts on “Światowy Dzień Walki z Curzycą: Fala Zdrowia pod Kontrolą”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *