Szugarfrik to miesięcznik dla świadomych, aktywnych, ciekawych świata, osób z cukrzycą typu 1 i typu 2, a także dla ich rodzin, przyjaciół, lekarzy pierwszego kontaktu, edukatorów i wszystkich tych, którzy szukają informacji na temat choroby. Pismo wydawane jest od 2010 r.

szugar_frik_log

Zawartość

Glukomed (dział medyczny)
to kompendium wiedzy o cukrzycy – piszemy o powikłaniach, najnowszych osiągnięciach medycyny, zaleceniach dietetycznych i o wszystkim, co zainteresuje świeżo zdiagnozowanego diabetyka, jak i tego z długim stażem;
Frik (dział, w którym piszemy o cukrzycy z przymrużeniem oka)
czyli sprawdzamy: Co dr House wie na temat cukrzycy? Jaki najwyższy poziom cukru odnotowano w Księdze Rekordów Guinnesa? Jakie panują pompowe trendy? Oprócz tego w dziale tym Czytelnicy znajdą opowiadania, felietony i in.
Mellitum (temat numeru)
o tym, co szczególnie ważne i aktualne w cukrzycy.
Rentgen (wywiady, portrety)
prześwietlamy znanych i nieznanych cukrzyków, celebrytów, ale też zwyczajnych maluczkich.
Zastrzyk kultury (dział kulturalny)
bezbolesna iniekcja z tego, co trzeba obejrzeć, posłuchać, przeczytać, czyli recenzje, wydarzenia, wywiady.
Aktif (dział dla aktywnych)
czyli sport i podróże, podpowiadamy, jak aktywnie spędzić czas i gdzie pojechać na urlop.
Zagotowani (dział kulinarny)
przepisy kulinarne, przygotowywane przez dietetyków, kulinarnych celebrytów lub też przez samych diabetyków, a wszystko to okraszone apetycznymi zdjęciami.

Komiks
bohaterem naszego komiksu jest Szugar Frik – rozrabiaka, marzyciel, który wciąż pakuje się w kłopoty.

Unikalna Koncepcja Pisma

Co nas wyróżnia na rynku? Nie tylko doradzamy, przekazujemy wiedzę, informujemy, ale chcemy też udowodnić, że cukrzyca to nie koniec świata, że można żyć z nią i prowadzić aktywne, pozytywne życie. O cukrzycy piszemy mądrze starając się jednocześnie zaszczepić w naszych Czytelnikach pozytywną energię.

Gdzie nas szukać?

Miesięcznik Szugarfrik dostępny jest w salonach sieci Empik, w prenumeracie (prenumerata@szugarfrik.pl), we współpracujących z redakcją Kołach i Stowarzyszeniach działających na rzecz diabetyków oraz podczas wybranych targów i wydarzeń, którym pismo patronuje.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szugarfrik cukrzyca

Cukrzyca – słowo budzące niepokój nawet u tych, którzy nie mieli z nią bezpośredniej styczności. To choroba, która dotyka prawie 3 miliony Polaków z czego część nawet nie wie, że choruje. Jak z nią walczyć? Czy prowadzenie dotychczasowego życia z cukrzycą jest możliwe? I w końcu – jaka dieta jest wskazana dla wszystkich, którzy muszą zmagać się z chorobą?

Na wszystkie te pytania jest odpowiedź i znajdziesz ją właśnie u nas! Stworzyliśmy portal oraz magazyn, które są prawdziwymi kompendiami wiedzy nie tylko dla diabetyków (zarówno tych którzy chorują na najbardziej powszechną cukrzycę typu 2, typu 1, jak i dla tych z innymi typami) , ale również ich rodzin, lekarzy, edukatorów oraz wszystkich innych osób, które chcą znaleźć wartościowe informacje w sprawdzonym miejscu!

Szugarfrik – wiedza i nie tylko
Naszą misją jest przede wszystkim przekazywanie wiedzy dotyczącej choroby, jaką jest cukrzyca, jej objawów i powikłań, sposobów radzenia sobie z nią i nie tylko. Pokazujemy najlepsze diety, wskazujemy najnowsze osiągnięcia medycyny i dostarczamy świeże aktualności, które z pewnością zainteresują wszystkich diabetyków.

Jednak wiedza to nie wszystko – zadbamy również o dobry humor każdego kto odwiedzi naszą stronę albo otworzy magazyn, opowiemy historie innych diabetyków – zarówno tych znanych, jak i zupełne zwyczajnych, a także porozmawiamy o sporcie czy kulturze. Oczywiście ważnym miejscem w naszym magazynie jest rubryka, której tematyką jest dieta osób zmagających się z cukrzycą – dzięki niej dowiecie się jak przygotowywać dania, które będą nie tylko zdrowe, ale też smaczne. Jednym słowem – wszystko w jednym miejscu!

Na stronie znajdziesz nie tylko nowinki, ale również cofniesz się do informacji sprzed jakiegoś czasu – wszystko dzięki naszemu bogatemu archiwum!

Dlaczego warto nas czytać?
Przede wszystkim z powodu naszej dużej wiedzy oraz chęci przekazywania wyłącznie sprawdzonych i w stu procentach wartościowych informacji. Jesteśmy pozytywnymi ludźmi i dlatego chcemy zaszczepiać w Czytelnikach pozytywną energię, jednocześnie informując o tym, co ważne. Posiadamy wiele lat doświadczenia w tej dziedzinie, cukrzyca nie ma przed nami tajemnic i jesteśmy przekonani, że nie jest końcem świata – o tym chcemy przekonywać diabetyków na każdym kroku.

Bo cukrzyca jest chorobą, z którą można spokojnie żyć ciesząc się pełnią życia, mimo że odpowiednia dieta jest ważnym elementem leczenia (w cukrzycy typu 2) i samokontroli. Wystarczy ją poznać, znaleźć własne sposoby na radzenie sobie z ograniczeniami, jakie narzuca i nie myśleć o cukrzycy jako o czymś, co zakłóca codzienność.