Pen niczym pompa insulinowa


Firma Companion Medical wprowadziła na amerykański rynek InPen, wstrzykiwacz, który dzięki połączeniu przez bluetooth z aplikacją w smartfonie pomoże dostosować dawkę do posiłku i korektę oraz powiadomi, kiedy należy podać insulinę
Grupą docelową są dzieci powyżej 12. roku życia, które nie chcą korzystać z pompy, a muszą podawać sobie insulinę kilka razy dziennie. InPen spełnia wszystkie funkcje tradycyjnej pompy oprócz ciągłego podawania insuliny, które można przecież zastąpić dawką insuliny długodziałąjącej. Po wpisaniu zmierzonej glukometrem glikemii i liczby węglowodanów przyjętych w posiłku, który zamierzamy zjeść, aplikacja sama obliczy dawkę insuliny, jaką należy podać InPenem.W każdej chwili można sprawdzić ilość aktywnej insuliny w organizmie, tak by nie podać niepotrzebnie dwóch nakładających się dawek. Poza tym, w aplikacji ustawić można przypomnienia o dawkach, a także alarmy sygnalizujące, że temperatura jest zbyt wysoka lub zbyt niska dla insuliny. Wszystko to jest możliwe dzięki połączeniu pena z telefonem przez bluetooth – jest to pierwsze takie rozwiązanie na rynku. Dane z aplikacji możemy szybko przesłać lekarzowi prowadzącemu. Z pena korzystać można rok, insulinę uzupełniając zależnie od potrzeb.
Obecnie aplikacja pomagająca przeliczać dawki i ustawiać powiadomienia jest dostępna tylko na urządzenia firmy Apple, jednak już niedługo pojawi się wersja na Androida. Młodzi użytkownicy z pewnością docenią tak nowoczesny sposób samokontroli.
Jak na razie InPen jest dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych, ale producent złożył już w zeszłym roku prośbę o pozwolenie na sprzedaż w Europie.

Tags

You may also like...

0 thoughts on “Pen niczym pompa insulinowa”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szugarfrik cukrzyca

Cukrzyca – słowo budzące niepokój nawet u tych, którzy nie mieli z nią bezpośredniej styczności. To choroba, która dotyka prawie 3 miliony Polaków z czego część nawet nie wie, że choruje. Jak z nią walczyć? Czy prowadzenie dotychczasowego życia z cukrzycą jest możliwe? I w końcu – jaka dieta jest wskazana dla wszystkich, którzy muszą zmagać się z chorobą?

Na wszystkie te pytania jest odpowiedź i znajdziesz ją właśnie u nas! Stworzyliśmy portal oraz magazyn, które są prawdziwymi kompendiami wiedzy nie tylko dla diabetyków (zarówno tych którzy chorują na najbardziej powszechną cukrzycę typu 2, typu 1, jak i dla tych z innymi typami) , ale również ich rodzin, lekarzy, edukatorów oraz wszystkich innych osób, które chcą znaleźć wartościowe informacje w sprawdzonym miejscu!

Szugarfrik – wiedza i nie tylko
Naszą misją jest przede wszystkim przekazywanie wiedzy dotyczącej choroby, jaką jest cukrzyca, jej objawów i powikłań, sposobów radzenia sobie z nią i nie tylko. Pokazujemy najlepsze diety, wskazujemy najnowsze osiągnięcia medycyny i dostarczamy świeże aktualności, które z pewnością zainteresują wszystkich diabetyków.

Jednak wiedza to nie wszystko – zadbamy również o dobry humor każdego kto odwiedzi naszą stronę albo otworzy magazyn, opowiemy historie innych diabetyków – zarówno tych znanych, jak i zupełne zwyczajnych, a także porozmawiamy o sporcie czy kulturze. Oczywiście ważnym miejscem w naszym magazynie jest rubryka, której tematyką jest dieta osób zmagających się z cukrzycą – dzięki niej dowiecie się jak przygotowywać dania, które będą nie tylko zdrowe, ale też smaczne. Jednym słowem – wszystko w jednym miejscu!

Na stronie znajdziesz nie tylko nowinki, ale również cofniesz się do informacji sprzed jakiegoś czasu – wszystko dzięki naszemu bogatemu archiwum!

Dlaczego warto nas czytać?
Przede wszystkim z powodu naszej dużej wiedzy oraz chęci przekazywania wyłącznie sprawdzonych i w stu procentach wartościowych informacji. Jesteśmy pozytywnymi ludźmi i dlatego chcemy zaszczepiać w Czytelnikach pozytywną energię, jednocześnie informując o tym, co ważne. Posiadamy wiele lat doświadczenia w tej dziedzinie, cukrzyca nie ma przed nami tajemnic i jesteśmy przekonani, że nie jest końcem świata – o tym chcemy przekonywać diabetyków na każdym kroku.

Bo cukrzyca jest chorobą, z którą można spokojnie żyć ciesząc się pełnią życia, mimo że odpowiednia dieta jest ważnym elementem leczenia (w cukrzycy typu 2) i samokontroli. Wystarczy ją poznać, znaleźć własne sposoby na radzenie sobie z ograniczeniami, jakie narzuca i nie myśleć o cukrzycy jako o czymś, co zakłóca codzienność.