Bezpłatny numer online!


Od dziś co miesiąc na naszej stronie internetowej (po lewej stronie) www.szugarfrik.pl pojawiać się będzie bezpłatny numer miesięcznika dla osób z cukrzycą Szugarfrik. Numer do przeczytania i /lub pobrania dostępny już od dziś! W tym numerze znajdziecie m.in.

* Odstaw cukier dla urody.
Ograniczmy go przez wzgląd na glikemię, ewentualnie na figurę, a czy wiecie, że cukier szkodzi też na urodę?

* Lecznicza marihuana dla cukrzyków

od 1 listopada zastosowanie medycznej marihuany będzie legalne. Jak lecznicza marihuana może pomóc osobom z cukrzycą?

* Zdrowe desery

„Pyszności z roślin” to najnowsza książka Pawła Ochmana autora bloga Weganon.pl, w której zawarte są przepisy na zdrowe słodkości. Wybraliśmy dla Was 3 według nas najciekawsze.

* Na chorobę ta jesień
podpowiadamy jak chory cukrzyk powinien o siebie zadbać.

* Cukrzyca a zaburzenia odżywiania
Diabulimia to termin określający zaburzenia odżywiania specyficzne dla diabetyków, a dokładnie manipulowanie dawkami insuliny w celu schudnięcia. Jak rozpoznać diabulimię? Co powinno zaniepokoić? Jak ją leczyć?

* Życie wokół wagi

O swojej walce z diabulimią opowiada 24-letnia Ada.

* Przychodzi diabetyk do podologa

Rozmowa z Katarzyną Exner, podologiem i właścicielką Gabinetu Leczenia Stóp w Warszawie.

* Czasem nie da się jej zrozumieć

Wywiad z Dymitrem Prejznerem11-letnim gimnastykiem sportowym, wielokrotnym medalistą, któremu cukrzyca nie przeszkodziła w karierze.

* Aplikacje na zdrowie

Sprawdzamy aplikacje zdrowotne (niekoniecznie cukrzycowe).

* Magiczne Indie
Odsetek cukrzyków (zarówno typu 1 jak i 2) w tym kraju jest zatrważający.

Szugarfrik to miesięcznik dla osób z cukrzycą dostępny w salonach sieci Empik i w prenumeracie prenumerata@szugarfrik.pl
Od teraz co miesiąc na stronie www.szugarfrik.pl będzie pojawiał się kolejny numer Szugarfrika online. Miłej lektury!

Tags

You may also like...

0 thoughts on “Bezpłatny numer online!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szugarfrik cukrzyca

Cukrzyca – słowo budzące niepokój nawet u tych, którzy nie mieli z nią bezpośredniej styczności. To choroba, która dotyka prawie 3 miliony Polaków z czego część nawet nie wie, że choruje. Jak z nią walczyć? Czy prowadzenie dotychczasowego życia z cukrzycą jest możliwe? I w końcu – jaka dieta jest wskazana dla wszystkich, którzy muszą zmagać się z chorobą?

Na wszystkie te pytania jest odpowiedź i znajdziesz ją właśnie u nas! Stworzyliśmy portal oraz magazyn, które są prawdziwymi kompendiami wiedzy nie tylko dla diabetyków (zarówno tych którzy chorują na najbardziej powszechną cukrzycę typu 2, typu 1, jak i dla tych z innymi typami) , ale również ich rodzin, lekarzy, edukatorów oraz wszystkich innych osób, które chcą znaleźć wartościowe informacje w sprawdzonym miejscu!

Szugarfrik – wiedza i nie tylko
Naszą misją jest przede wszystkim przekazywanie wiedzy dotyczącej choroby, jaką jest cukrzyca, jej objawów i powikłań, sposobów radzenia sobie z nią i nie tylko. Pokazujemy najlepsze diety, wskazujemy najnowsze osiągnięcia medycyny i dostarczamy świeże aktualności, które z pewnością zainteresują wszystkich diabetyków.

Jednak wiedza to nie wszystko – zadbamy również o dobry humor każdego kto odwiedzi naszą stronę albo otworzy magazyn, opowiemy historie innych diabetyków – zarówno tych znanych, jak i zupełne zwyczajnych, a także porozmawiamy o sporcie czy kulturze. Oczywiście ważnym miejscem w naszym magazynie jest rubryka, której tematyką jest dieta osób zmagających się z cukrzycą – dzięki niej dowiecie się jak przygotowywać dania, które będą nie tylko zdrowe, ale też smaczne. Jednym słowem – wszystko w jednym miejscu!

Na stronie znajdziesz nie tylko nowinki, ale również cofniesz się do informacji sprzed jakiegoś czasu – wszystko dzięki naszemu bogatemu archiwum!

Dlaczego warto nas czytać?
Przede wszystkim z powodu naszej dużej wiedzy oraz chęci przekazywania wyłącznie sprawdzonych i w stu procentach wartościowych informacji. Jesteśmy pozytywnymi ludźmi i dlatego chcemy zaszczepiać w Czytelnikach pozytywną energię, jednocześnie informując o tym, co ważne. Posiadamy wiele lat doświadczenia w tej dziedzinie, cukrzyca nie ma przed nami tajemnic i jesteśmy przekonani, że nie jest końcem świata – o tym chcemy przekonywać diabetyków na każdym kroku.

Bo cukrzyca jest chorobą, z którą można spokojnie żyć ciesząc się pełnią życia, mimo że odpowiednia dieta jest ważnym elementem leczenia (w cukrzycy typu 2) i samokontroli. Wystarczy ją poznać, znaleźć własne sposoby na radzenie sobie z ograniczeniami, jakie narzuca i nie myśleć o cukrzycy jako o czymś, co zakłóca codzienność.