Najnowszy numer!


Co w numerze?

* Cukrzyca typu 1
– najwięcej zachorowań w Europie.
Raport Międzynarodowej Federacji Diabetyków (IDF).

* Jak zrealizować noworoczne postanowienia?
Chcesz schudnąć albo poprawić HbA1c? Jak formułować i jak wytrwać w noworocznych postanowieniach radzi psycholog Monika Godlewska.

* Na rozgrzewkę i cukrzycę.
Zimą łatwo przemarznąć – z pomocą przyjdą zioła, które nie tylko rozgrzeją, ale też wzmocnią odporność, pomogą ustabilizować cukry lub stracić zbędne kilogramy.

* Pilnuj się wątrobo!
Po świąteczno-sylwestrowym okresie nasza wątroba często jest mocno nadwyrężona. Cukrzyca też jej nie służy. Podpowiadamy jak w prosty sposób przywrócić jej sprawność, a sobie dobre samopoczucie.

* Dossier: Kobieta i cukrzyca.

Czy cukrzyca kobiet jest inna niż mężczyzn – tak! W zależności od płci inaczej funkcjonuje układ hormonalny, inne też jest nastawienie psychiczne.

* Dziewczyna z make-upu – wywiad

Klementyna Porazińska-Roguska jest charakteryzatorką. W wywiadzie dla „Szugarfrika” opowiada plusach i minusach tego zawodu z punktu widzenia osoby z cukrzycą i jako ekspert podpowiada, jakie trendy w makijażu obowiązują w trwającym karnawale, i o czym powinna pamiętać diabetyczka nakładając makijaż.

* Jestem, jaka jestem – wywiad

Śpiewała m.in. u boku Natalii Przybysz i Sylwii Grzeszczak. Zajęła II miejsce w polskich preselekcjach do Eurowizji Junior 2017, wystąpiła w programie Mali Giganci i planuje wydać swoją płytę… Trudno uwierzyć, że Ula Kowalska ma dopiero 12 lat.

* Wyspa słońca i reggae

18% dorosłych Jamajczyków choruje na cukrzycę, co stawia ten kraj na 1. miejscu w regionie Ameryki Północnej i Karaibów pod względem częstotliwości występowania cukrzycy. Nie zmienia to faktu, że na Jamajkę warto się wybrać.

* Przepisy kulinarne Anny Starmach
– jurorki programu MasterChef i MasterChef Junior.

Tags

You may also like...

0 thoughts on “Najnowszy numer!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szugarfrik cukrzyca

Cukrzyca – słowo budzące niepokój nawet u tych, którzy nie mieli z nią bezpośredniej styczności. To choroba, która dotyka prawie 3 miliony Polaków z czego część nawet nie wie, że choruje. Jak z nią walczyć? Czy prowadzenie dotychczasowego życia z cukrzycą jest możliwe? I w końcu – jaka dieta jest wskazana dla wszystkich, którzy muszą zmagać się z chorobą?

Na wszystkie te pytania jest odpowiedź i znajdziesz ją właśnie u nas! Stworzyliśmy portal oraz magazyn, które są prawdziwymi kompendiami wiedzy nie tylko dla diabetyków (zarówno tych którzy chorują na najbardziej powszechną cukrzycę typu 2, typu 1, jak i dla tych z innymi typami) , ale również ich rodzin, lekarzy, edukatorów oraz wszystkich innych osób, które chcą znaleźć wartościowe informacje w sprawdzonym miejscu!

Szugarfrik – wiedza i nie tylko
Naszą misją jest przede wszystkim przekazywanie wiedzy dotyczącej choroby, jaką jest cukrzyca, jej objawów i powikłań, sposobów radzenia sobie z nią i nie tylko. Pokazujemy najlepsze diety, wskazujemy najnowsze osiągnięcia medycyny i dostarczamy świeże aktualności, które z pewnością zainteresują wszystkich diabetyków.

Jednak wiedza to nie wszystko – zadbamy również o dobry humor każdego kto odwiedzi naszą stronę albo otworzy magazyn, opowiemy historie innych diabetyków – zarówno tych znanych, jak i zupełne zwyczajnych, a także porozmawiamy o sporcie czy kulturze. Oczywiście ważnym miejscem w naszym magazynie jest rubryka, której tematyką jest dieta osób zmagających się z cukrzycą – dzięki niej dowiecie się jak przygotowywać dania, które będą nie tylko zdrowe, ale też smaczne. Jednym słowem – wszystko w jednym miejscu!

Na stronie znajdziesz nie tylko nowinki, ale również cofniesz się do informacji sprzed jakiegoś czasu – wszystko dzięki naszemu bogatemu archiwum!

Dlaczego warto nas czytać?
Przede wszystkim z powodu naszej dużej wiedzy oraz chęci przekazywania wyłącznie sprawdzonych i w stu procentach wartościowych informacji. Jesteśmy pozytywnymi ludźmi i dlatego chcemy zaszczepiać w Czytelnikach pozytywną energię, jednocześnie informując o tym, co ważne. Posiadamy wiele lat doświadczenia w tej dziedzinie, cukrzyca nie ma przed nami tajemnic i jesteśmy przekonani, że nie jest końcem świata – o tym chcemy przekonywać diabetyków na każdym kroku.

Bo cukrzyca jest chorobą, z którą można spokojnie żyć ciesząc się pełnią życia, mimo że odpowiednia dieta jest ważnym elementem leczenia (w cukrzycy typu 2) i samokontroli. Wystarczy ją poznać, znaleźć własne sposoby na radzenie sobie z ograniczeniami, jakie narzuca i nie myśleć o cukrzycy jako o czymś, co zakłóca codzienność.