Apka dla cukrzyków


Ze smartfonem nie rozstaje się 4 na 5 Polaków mających dostęp do internetu*. Dla pacjentów chorych na cukrzycę telefon może być wsparciem codziennej terapii, pomagając w rutynowej samokontroli i zwiększając komfort życia
Firma Ascensia Diabetes Care, twórca systemu Contour® Plus One i aplikacji Contour® Diabetes – rozwiązania, które rok temu zadebiutowało w Polsce, zaprosiła osoby chore na cukrzycę typu 1 oraz typu 2 do wypróbowania systemu i podzielenia się opiniami.

Badanie „Patient One Study” objęło pacjentów z całego kraju – obojga płci, w różnym wieku. – Wielu młodych i aktywnych ludzi przyznaje, że powinno lepiej kontrolować cukrzycę, ale często brakuje im chęci i czasu. Dla nich świat cyfrowy jest naturalnym środowiskiem, więc system do monitorowania stężenia glukozy współpracujący z aplikacją to z ich punktu widzenia wygodne rozwiązanie – mówi dr hab. n. med. Agnieszka Szadkowska, diabetolog.

Oszczędność czasu, wygoda, szybki dostęp do wyników – to zalety, które podkreślają pacjenci, korzystający z zaawansowanych glukometrów, współpracujących z aplikacją.

– Contour® Plus One wraz z aplikacją Contour® Diabetes to system umożliwiający łatwą dokumentację codziennych czynności chorego na cukrzycę – mówi Teresa Benbenek-Klupa, Senior Scientific Communication Manager, Ascensia Diabetes Care Poland – W aplikacji do konkretnego pomiaru glukozy można dołączyć zdjęcie posiłku, szacowaną liczbę węglowodanów, czas aktywności ruchowej, dodać notatkę głosową oraz liczne przypomnienia związane z przyjmowaniem leków.
Aplikację można pobrać bezpłatnie – jest dostępna w wersji na Androida i iOS, a rejestrując się na stronie www.contourplusone.pl można bezpłatnie otrzymać glukometr.

Aplikację można pobrać:
na iOs TUTAJ,
na Android TUTAJ


*Badanie McKinsey „Cyfrowi Polacy” zostało przeprowadzone w marcu 2016 r. metodą CAWI na reprezentatywnej grupie 1500 osób w wieku 15‒64 lata, zamieszkałych w Polsce, które mają dostęp do Internetu w swoim gospodarstwie domowym lub miejscu pracy – http://mckinsey.pl/wp-content/uploads/2016/09/Raport-Cyfrowi-Polacy.pdf

Tags

You may also like...

0 thoughts on “Apka dla cukrzyków”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szugarfrik cukrzyca

Cukrzyca – słowo budzące niepokój nawet u tych, którzy nie mieli z nią bezpośredniej styczności. To choroba, która dotyka prawie 3 miliony Polaków z czego część nawet nie wie, że choruje. Jak z nią walczyć? Czy prowadzenie dotychczasowego życia z cukrzycą jest możliwe? I w końcu – jaka dieta jest wskazana dla wszystkich, którzy muszą zmagać się z chorobą?

Na wszystkie te pytania jest odpowiedź i znajdziesz ją właśnie u nas! Stworzyliśmy portal oraz magazyn, które są prawdziwymi kompendiami wiedzy nie tylko dla diabetyków (zarówno tych którzy chorują na najbardziej powszechną cukrzycę typu 2, typu 1, jak i dla tych z innymi typami) , ale również ich rodzin, lekarzy, edukatorów oraz wszystkich innych osób, które chcą znaleźć wartościowe informacje w sprawdzonym miejscu!

Szugarfrik – wiedza i nie tylko
Naszą misją jest przede wszystkim przekazywanie wiedzy dotyczącej choroby, jaką jest cukrzyca, jej objawów i powikłań, sposobów radzenia sobie z nią i nie tylko. Pokazujemy najlepsze diety, wskazujemy najnowsze osiągnięcia medycyny i dostarczamy świeże aktualności, które z pewnością zainteresują wszystkich diabetyków.

Jednak wiedza to nie wszystko – zadbamy również o dobry humor każdego kto odwiedzi naszą stronę albo otworzy magazyn, opowiemy historie innych diabetyków – zarówno tych znanych, jak i zupełne zwyczajnych, a także porozmawiamy o sporcie czy kulturze. Oczywiście ważnym miejscem w naszym magazynie jest rubryka, której tematyką jest dieta osób zmagających się z cukrzycą – dzięki niej dowiecie się jak przygotowywać dania, które będą nie tylko zdrowe, ale też smaczne. Jednym słowem – wszystko w jednym miejscu!

Na stronie znajdziesz nie tylko nowinki, ale również cofniesz się do informacji sprzed jakiegoś czasu – wszystko dzięki naszemu bogatemu archiwum!

Dlaczego warto nas czytać?
Przede wszystkim z powodu naszej dużej wiedzy oraz chęci przekazywania wyłącznie sprawdzonych i w stu procentach wartościowych informacji. Jesteśmy pozytywnymi ludźmi i dlatego chcemy zaszczepiać w Czytelnikach pozytywną energię, jednocześnie informując o tym, co ważne. Posiadamy wiele lat doświadczenia w tej dziedzinie, cukrzyca nie ma przed nami tajemnic i jesteśmy przekonani, że nie jest końcem świata – o tym chcemy przekonywać diabetyków na każdym kroku.

Bo cukrzyca jest chorobą, z którą można spokojnie żyć ciesząc się pełnią życia, mimo że odpowiednia dieta jest ważnym elementem leczenia (w cukrzycy typu 2) i samokontroli. Wystarczy ją poznać, znaleźć własne sposoby na radzenie sobie z ograniczeniami, jakie narzuca i nie myśleć o cukrzycy jako o czymś, co zakłóca codzienność.