Eversense – nowy CGM* dla cukrzyków


Jeszcze w tym roku polskich cukrzyków wesprze technologia jutra. Firma Roche wprowadza właśnie do Polski Eversense – obecnie najbardziej nowatorski system ciągłego monitorowania glikemii (CGM)
Eversense dokonuje pomiarów glikemii co 5 minut za pomocą sensora umieszczonego pod skórą. Dane przesyłane są bezprzewodowo, za pomocą bluetooth, do aplikacji w smartfonie. System pozwala w dowolnej chwili i w dowolnym miejscu – bez ciągłego nakłuwania w celu pobrania próbki z krwi – sprawdzić nie tylko jaki jest obecny stan glikemii, ale też jak dieta, ćwiczenia, leki, czy inne czynniki wpływają na jej zmienność.

System składa się z 3 elementów:
● Sensor – jedyny czujnik, który działa 90 dni i uwalnia od cotygodniowej wymiany. Implantacja czujnika odbywa się w gabinecie lekarskim, a zabieg zajmuje od 5‒10 minut.

● Inteligentny nadajnik – zasila czujnik. Jest lekki i smukły, a do ramienia przykleja się za pomocą plastra. Jego unikatowa funkcja generowania alarmów wibracyjnych na ciele, ostrzega o zbliżających się zdarzeniach hipo- i hiperglikemii, nawet jeśli smartfon nie jest w pobliżu.

● Aplikacja Eversense – łatwa do pobrania i dostępna na systemy operacyjne IOS oraz Android, wskazuje bieżący poziom oraz trend stężenia glukozy. Możliwość wprowadzania danych pozwala prześledzić wpływ zdarzeń na zmienność glikemii.

System Eversense to nowy wymiar komfortu, wygody i bezpieczeństwa dla diabetyków. Nowatorska, nieenzymatyczna technologia pomiaru wykorzystująca metodę fluorescencji pozwala na długoterminowe działanie sensora. Możliwość swobodnego zdejmowania nadajnika, pozwala zachować większą higienę w miejscu umieszczenia sensora, a dokładność systemu przez cały okres użytkowania** daje pewność i spokój.

Dystrybutorem systemu Eversense CGM jest firma Roche – znany producent i dystrybutor bardzo popularnych w Polsce urządzeń dla cukrzyków marki Accu-Chek.

Więcej informacji o Eversnese na:
www.eversense.pl
oraz na www.senseonics.com

*System ciągłego monitorowania glikemii Eversense dokonuje pomiaru w płynie śródtkankowym (ISF). System jest przeznaczony do użytku jako urządzenie dodatkowe, które uzupełnia informacje pozyskiwane ze standardowych urządzeń do monitorowania poziomu glukozy we krwi. Nie zastępuje jednak tych urządzeń
**MARD (Mean Absolutte Difference) w okresie 90 dni = 11,4% (75 – 400 mg/dL) Dane z badań własnych Senseonics Inc. Dostępne na www.senseonics.com.

Tags

You may also like...

0 thoughts on “Eversense – nowy CGM* dla cukrzyków”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szugarfrik cukrzyca

Cukrzyca – słowo budzące niepokój nawet u tych, którzy nie mieli z nią bezpośredniej styczności. To choroba, która dotyka prawie 3 miliony Polaków z czego część nawet nie wie, że choruje. Jak z nią walczyć? Czy prowadzenie dotychczasowego życia z cukrzycą jest możliwe? I w końcu – jaka dieta jest wskazana dla wszystkich, którzy muszą zmagać się z chorobą?

Na wszystkie te pytania jest odpowiedź i znajdziesz ją właśnie u nas! Stworzyliśmy portal oraz magazyn, które są prawdziwymi kompendiami wiedzy nie tylko dla diabetyków (zarówno tych którzy chorują na najbardziej powszechną cukrzycę typu 2, typu 1, jak i dla tych z innymi typami) , ale również ich rodzin, lekarzy, edukatorów oraz wszystkich innych osób, które chcą znaleźć wartościowe informacje w sprawdzonym miejscu!

Szugarfrik – wiedza i nie tylko
Naszą misją jest przede wszystkim przekazywanie wiedzy dotyczącej choroby, jaką jest cukrzyca, jej objawów i powikłań, sposobów radzenia sobie z nią i nie tylko. Pokazujemy najlepsze diety, wskazujemy najnowsze osiągnięcia medycyny i dostarczamy świeże aktualności, które z pewnością zainteresują wszystkich diabetyków.

Jednak wiedza to nie wszystko – zadbamy również o dobry humor każdego kto odwiedzi naszą stronę albo otworzy magazyn, opowiemy historie innych diabetyków – zarówno tych znanych, jak i zupełne zwyczajnych, a także porozmawiamy o sporcie czy kulturze. Oczywiście ważnym miejscem w naszym magazynie jest rubryka, której tematyką jest dieta osób zmagających się z cukrzycą – dzięki niej dowiecie się jak przygotowywać dania, które będą nie tylko zdrowe, ale też smaczne. Jednym słowem – wszystko w jednym miejscu!

Na stronie znajdziesz nie tylko nowinki, ale również cofniesz się do informacji sprzed jakiegoś czasu – wszystko dzięki naszemu bogatemu archiwum!

Dlaczego warto nas czytać?
Przede wszystkim z powodu naszej dużej wiedzy oraz chęci przekazywania wyłącznie sprawdzonych i w stu procentach wartościowych informacji. Jesteśmy pozytywnymi ludźmi i dlatego chcemy zaszczepiać w Czytelnikach pozytywną energię, jednocześnie informując o tym, co ważne. Posiadamy wiele lat doświadczenia w tej dziedzinie, cukrzyca nie ma przed nami tajemnic i jesteśmy przekonani, że nie jest końcem świata – o tym chcemy przekonywać diabetyków na każdym kroku.

Bo cukrzyca jest chorobą, z którą można spokojnie żyć ciesząc się pełnią życia, mimo że odpowiednia dieta jest ważnym elementem leczenia (w cukrzycy typu 2) i samokontroli. Wystarczy ją poznać, znaleźć własne sposoby na radzenie sobie z ograniczeniami, jakie narzuca i nie myśleć o cukrzycy jako o czymś, co zakłóca codzienność.