„Ogarnij cukier” – kampania edukacyjna dla chorych na cukrzycę


W połowie września ruszy kampania edukacyjna „Ogarnij cukier”. Organizatorzy chcą dotrzeć do 150 tys. osób
Kampania skierowana będzie do osób z cukrzycą i ma na celu zwiększenie świadomości na temat choroby. W ramach akcji od połowy września do końca listopada odbędzie się cykl 10 webinariów, które poprowadzą eksperci pod kierownictwem dr. hab. Michała Wszoły i diabetolog prof. Ewy Pańkowskiej. Wśród ekspertów wystąpią również dr n. med. Marta Serwańska-Świętek – nefrolog, dr Joanna Wardaszko – specjalista chorób wewnętrznych, Małgorzata Rudnik – coach zdrowia i żywienia oraz dietetycy: Oktawia Braun i Tomasz Kolipiński. Organizatorem kampanii jest Fundacja Badań i Rozwoju Nauki, która m.in. stoi za projektem badań nad bioniczną trzustką.


Realizacja kampanii „Ogarnij cukier!” jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Zdrowia.


Fundacja Badań i Rozwoju Nauki działa od 2009 r. W 2016 r. otrzymała Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju za realizację projektu biodrukowania 3D komórek produkujących insulinę w celu stworzenia bionicznej trzustki. Obecnie prace nad bioniczną trzustką Fundacja prowadzi w ramach konsorcjum BIONIC, w skład którego wchodzą Warszawski Uniwersytet Medyczny, Politechnika Warszawska, Instytut Biologii Doświadczalnej, Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus oraz Medispace.

Tags

You may also like...

0 thoughts on “„Ogarnij cukier” – kampania edukacyjna dla chorych na cukrzycę”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szugarfrik cukrzyca

Cukrzyca – słowo budzące niepokój nawet u tych, którzy nie mieli z nią bezpośredniej styczności. To choroba, która dotyka prawie 3 miliony Polaków z czego część nawet nie wie, że choruje. Jak z nią walczyć? Czy prowadzenie dotychczasowego życia z cukrzycą jest możliwe? I w końcu – jaka dieta jest wskazana dla wszystkich, którzy muszą zmagać się z chorobą?

Na wszystkie te pytania jest odpowiedź i znajdziesz ją właśnie u nas! Stworzyliśmy portal oraz magazyn, które są prawdziwymi kompendiami wiedzy nie tylko dla diabetyków (zarówno tych którzy chorują na najbardziej powszechną cukrzycę typu 2, typu 1, jak i dla tych z innymi typami) , ale również ich rodzin, lekarzy, edukatorów oraz wszystkich innych osób, które chcą znaleźć wartościowe informacje w sprawdzonym miejscu!

Szugarfrik – wiedza i nie tylko
Naszą misją jest przede wszystkim przekazywanie wiedzy dotyczącej choroby, jaką jest cukrzyca, jej objawów i powikłań, sposobów radzenia sobie z nią i nie tylko. Pokazujemy najlepsze diety, wskazujemy najnowsze osiągnięcia medycyny i dostarczamy świeże aktualności, które z pewnością zainteresują wszystkich diabetyków.

Jednak wiedza to nie wszystko – zadbamy również o dobry humor każdego kto odwiedzi naszą stronę albo otworzy magazyn, opowiemy historie innych diabetyków – zarówno tych znanych, jak i zupełne zwyczajnych, a także porozmawiamy o sporcie czy kulturze. Oczywiście ważnym miejscem w naszym magazynie jest rubryka, której tematyką jest dieta osób zmagających się z cukrzycą – dzięki niej dowiecie się jak przygotowywać dania, które będą nie tylko zdrowe, ale też smaczne. Jednym słowem – wszystko w jednym miejscu!

Na stronie znajdziesz nie tylko nowinki, ale również cofniesz się do informacji sprzed jakiegoś czasu – wszystko dzięki naszemu bogatemu archiwum!

Dlaczego warto nas czytać?
Przede wszystkim z powodu naszej dużej wiedzy oraz chęci przekazywania wyłącznie sprawdzonych i w stu procentach wartościowych informacji. Jesteśmy pozytywnymi ludźmi i dlatego chcemy zaszczepiać w Czytelnikach pozytywną energię, jednocześnie informując o tym, co ważne. Posiadamy wiele lat doświadczenia w tej dziedzinie, cukrzyca nie ma przed nami tajemnic i jesteśmy przekonani, że nie jest końcem świata – o tym chcemy przekonywać diabetyków na każdym kroku.

Bo cukrzyca jest chorobą, z którą można spokojnie żyć ciesząc się pełnią życia, mimo że odpowiednia dieta jest ważnym elementem leczenia (w cukrzycy typu 2) i samokontroli. Wystarczy ją poznać, znaleźć własne sposoby na radzenie sobie z ograniczeniami, jakie narzuca i nie myśleć o cukrzycy jako o czymś, co zakłóca codzienność.