Owocne lato

Każdą porę roku należy czcić odpowiednimi przyjemnościami kulinarnymi. Jesień grzybami i dynią, zimę grzanym winem i imbirem, wiosnę młodymi warzywami… A lato? Owocami. Zimnymi owocami

Pomarańczowe
1 porcja: 112 kcal; 2,7 WW; 0,1 WBT
Całość (4 porcje): 450 kcal; 11 WW; 0,5 WBT

Składniki:
● 4 pomarańcze (bez skóry 960 g)
● szklanka białej herbaty (250 g)
● szczypta cynamonu (0,8 g)

Wycisnąć sok z pomarańczy. Wymieszać z cynamonem i herbatą (najlepiej wlać wszystko do butelki, zakręcić i kilka razy energiczne wstrząsnąć). Napełnić nim foremki do lodów. Zamiast foremek można użyć np. pojemników po małych jogurtach. Zamrozić.

Porzeczkowe
1 porcja: 19 kcal; 0,5 WW; 0 WBT
Całość (4 porcje): 76 kcal; 1,8 WW; 0,1 WBT

Składniki:
● 2 garście czarnych porzeczek (80 g)
● 2 garście czerwonych porzeczek (90 g)
● szklanka białej herbaty (250 g)
● łyżeczka fruktozy firmy Bartfan (5 g)

Porzeczki zmielić za pomocą blendera (można też użyć sokowirówki). Wymieszać z herbatą i fruktozą. Przelać do foremek, zamrozić.

Kiwi
1 porcja: 62 kcal; 1,5 WW; 0 WBT
Całość (4 porcje): 250 kcal; 6 WW; 0,3 WBT

Składniki:
● 5 owoców kiwi (375 g)
● 1 szklanka zielonej herbaty (250 g)
● 1 łyżeczka fruktozy firmy Bartfan (5 g)
● 6 listków mięty (1 g)

Obrane kiwi i listki mięty zmiksować. Dolać herbatę i wsypać fruktozę.  Wymieszać, przelać do foremek i zamrozić.

Tags

You may also like...

0 thoughts on “Owocne lato”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szugarfrik cukrzyca

Cukrzyca – słowo budzące niepokój nawet u tych, którzy nie mieli z nią bezpośredniej styczności. To choroba, która dotyka prawie 3 miliony Polaków z czego część nawet nie wie, że choruje. Jak z nią walczyć? Czy prowadzenie dotychczasowego życia z cukrzycą jest możliwe? I w końcu – jaka dieta jest wskazana dla wszystkich, którzy muszą zmagać się z chorobą?

Na wszystkie te pytania jest odpowiedź i znajdziesz ją właśnie u nas! Stworzyliśmy portal oraz magazyn, które są prawdziwymi kompendiami wiedzy nie tylko dla diabetyków (zarówno tych którzy chorują na najbardziej powszechną cukrzycę typu 2, typu 1, jak i dla tych z innymi typami) , ale również ich rodzin, lekarzy, edukatorów oraz wszystkich innych osób, które chcą znaleźć wartościowe informacje w sprawdzonym miejscu!

Szugarfrik – wiedza i nie tylko
Naszą misją jest przede wszystkim przekazywanie wiedzy dotyczącej choroby, jaką jest cukrzyca, jej objawów i powikłań, sposobów radzenia sobie z nią i nie tylko. Pokazujemy najlepsze diety, wskazujemy najnowsze osiągnięcia medycyny i dostarczamy świeże aktualności, które z pewnością zainteresują wszystkich diabetyków.

Jednak wiedza to nie wszystko – zadbamy również o dobry humor każdego kto odwiedzi naszą stronę albo otworzy magazyn, opowiemy historie innych diabetyków – zarówno tych znanych, jak i zupełne zwyczajnych, a także porozmawiamy o sporcie czy kulturze. Oczywiście ważnym miejscem w naszym magazynie jest rubryka, której tematyką jest dieta osób zmagających się z cukrzycą – dzięki niej dowiecie się jak przygotowywać dania, które będą nie tylko zdrowe, ale też smaczne. Jednym słowem – wszystko w jednym miejscu!

Na stronie znajdziesz nie tylko nowinki, ale również cofniesz się do informacji sprzed jakiegoś czasu – wszystko dzięki naszemu bogatemu archiwum!

Dlaczego warto nas czytać?
Przede wszystkim z powodu naszej dużej wiedzy oraz chęci przekazywania wyłącznie sprawdzonych i w stu procentach wartościowych informacji. Jesteśmy pozytywnymi ludźmi i dlatego chcemy zaszczepiać w Czytelnikach pozytywną energię, jednocześnie informując o tym, co ważne. Posiadamy wiele lat doświadczenia w tej dziedzinie, cukrzyca nie ma przed nami tajemnic i jesteśmy przekonani, że nie jest końcem świata – o tym chcemy przekonywać diabetyków na każdym kroku.

Bo cukrzyca jest chorobą, z którą można spokojnie żyć ciesząc się pełnią życia, mimo że odpowiednia dieta jest ważnym elementem leczenia (w cukrzycy typu 2) i samokontroli. Wystarczy ją poznać, znaleźć własne sposoby na radzenie sobie z ograniczeniami, jakie narzuca i nie myśleć o cukrzycy jako o czymś, co zakłóca codzienność.