Najdyskretniejszy sposób na bolus


Firma Johnson&Johnson planuje wprowadzić na rynek urządzenie służące do dyskretnego podawania bolusów do posiłku
OneTouch Via przypomina grubszy plaster (o grubości ok. 6 mm, szerokości 2,5 cm i długości 5 cm). Ma pojemność 200 jednostek. Pozwala użytkownikowi podać sobie bolus wielkości dwóch jednostek w każdej chwili poprzez naciśnięcie przycisków z obu stron urządzenia, co możliwe jest nawet przez ubranie. Jeden „plaster” starcza na trzy dni.
Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób z cukrzycą typu 1 korzystających z penów albo dla osób z cukrzycą typu 2, które leczą się już insuliną. Badania pokazują, że 57% cukrzyków typu 2, którzy powinni podawać sobie przy posiłkach insulinę, nie robi tego, częściowo z powodu wstydu związanego z wyciąganiem strzykawki. Urządzenie mogłoby więc ułatwić takim osobom samokontrolę.
W tej chwili Johnson&Johnson pracuje już nad ulepszoną wersją, która potrafiłaby podać bolus o konkretnej, ustalonej przez użytkownika wielkości, a także miałaby większą pojemność. Prostsza wersja ze względu na konieczność wprowadzenia poprawek inżynieryjnych, w 2017 r. została na nowo poddana procedurze zatwierdzenia przez Agencję Żywności i Leków (Food and Drug Administration, FDA). Na amerykański rynek produkt ma wejść jeszcze w tym roku. Cena nie jest jeszcze znana. (nw)
Źródło: www.diatribe.org

Tags

You may also like...

0 thoughts on “Najdyskretniejszy sposób na bolus”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szugarfrik cukrzyca

Cukrzyca – słowo budzące niepokój nawet u tych, którzy nie mieli z nią bezpośredniej styczności. To choroba, która dotyka prawie 3 miliony Polaków z czego część nawet nie wie, że choruje. Jak z nią walczyć? Czy prowadzenie dotychczasowego życia z cukrzycą jest możliwe? I w końcu – jaka dieta jest wskazana dla wszystkich, którzy muszą zmagać się z chorobą?

Na wszystkie te pytania jest odpowiedź i znajdziesz ją właśnie u nas! Stworzyliśmy portal oraz magazyn, które są prawdziwymi kompendiami wiedzy nie tylko dla diabetyków (zarówno tych którzy chorują na najbardziej powszechną cukrzycę typu 2, typu 1, jak i dla tych z innymi typami) , ale również ich rodzin, lekarzy, edukatorów oraz wszystkich innych osób, które chcą znaleźć wartościowe informacje w sprawdzonym miejscu!

Szugarfrik – wiedza i nie tylko
Naszą misją jest przede wszystkim przekazywanie wiedzy dotyczącej choroby, jaką jest cukrzyca, jej objawów i powikłań, sposobów radzenia sobie z nią i nie tylko. Pokazujemy najlepsze diety, wskazujemy najnowsze osiągnięcia medycyny i dostarczamy świeże aktualności, które z pewnością zainteresują wszystkich diabetyków.

Jednak wiedza to nie wszystko – zadbamy również o dobry humor każdego kto odwiedzi naszą stronę albo otworzy magazyn, opowiemy historie innych diabetyków – zarówno tych znanych, jak i zupełne zwyczajnych, a także porozmawiamy o sporcie czy kulturze. Oczywiście ważnym miejscem w naszym magazynie jest rubryka, której tematyką jest dieta osób zmagających się z cukrzycą – dzięki niej dowiecie się jak przygotowywać dania, które będą nie tylko zdrowe, ale też smaczne. Jednym słowem – wszystko w jednym miejscu!

Na stronie znajdziesz nie tylko nowinki, ale również cofniesz się do informacji sprzed jakiegoś czasu – wszystko dzięki naszemu bogatemu archiwum!

Dlaczego warto nas czytać?
Przede wszystkim z powodu naszej dużej wiedzy oraz chęci przekazywania wyłącznie sprawdzonych i w stu procentach wartościowych informacji. Jesteśmy pozytywnymi ludźmi i dlatego chcemy zaszczepiać w Czytelnikach pozytywną energię, jednocześnie informując o tym, co ważne. Posiadamy wiele lat doświadczenia w tej dziedzinie, cukrzyca nie ma przed nami tajemnic i jesteśmy przekonani, że nie jest końcem świata – o tym chcemy przekonywać diabetyków na każdym kroku.

Bo cukrzyca jest chorobą, z którą można spokojnie żyć ciesząc się pełnią życia, mimo że odpowiednia dieta jest ważnym elementem leczenia (w cukrzycy typu 2) i samokontroli. Wystarczy ją poznać, znaleźć własne sposoby na radzenie sobie z ograniczeniami, jakie narzuca i nie myśleć o cukrzycy jako o czymś, co zakłóca codzienność.