Czy Lord Vader miał cukrzycę?


Wysokie stężenie midichlorianów zwiększa ryzyko kardiomiopatii (choroby mięśnia sercowego) u osób z cukrzycą typu 2
Naukową pracę na ten temat podpisaną „dr Lucas MacGeorge i dr Anette Kin” opublikowały bez problemu trzy różne pisma naukowe. Czwarte pismo „American Journal of Medical and Biological Research” zgodziło się na publikację pod warunkiem uiszczenia przez autora opłaty w wysokości 360 dol. (płatne przed publikacją) …chwileczkę, coś tu chyba nie gra…. Owszem! 😉 Midichloriany to nanocząsteczki życia będące w każdej istocie żywej …według twórców filmu „Gwiezdne wojny” – im większa liczba midichlorianów w ciele, tym większe zdolności władania Mocą. Największe stężenie midichlorianów w całej „odległej galaktyce” miał Anakin Skywalker (coś ok. 20 tys.). Artykuł, który opublikowały trzy naukowe pisma, był prowokacją, jego autor – naukowiec o pseudonimie Neuroskeptic (czyżby fan „Gwiezdnych wojen?) – chciał w ten sposób sprawdzić, jak weryfikowane są publikacje naukowe. Okazuje się, że w przypadku powyższych pism wcale.Teoria (pseudo)naukowa, którą stworzył Neuroskeptic to nic innego jak skopiowane z Wikipedii fragmenty definicji mitochondriów – autor zamienił mitochondria na midichloriany, „dokleił” do tego kilka fragmentów żywcem „wyjętych” z „Gwiezdnych wojen” wyjaśniających np. historię Jedi czy przytaczając legendę Sithów. A wszystko to podpisał: dr Lucas MacGeorge i dr Anette Kin – czyżby nawiązanie do reżysera i młodego Vadera? (ups! Zaspojlerowałam niechcący ;). Według Neuroskeptica artykuł był tak skomponowany, że jeśli ktoś poświęciłby choć chwilę na lekturę, wyłapałby „nieścisłości”. Najwyraźniej redakcje niektórych pism nie czytają nadesłanych materiałów. No cóż, w „Szugarfriku” na to nie liczcie! 😉 Czytamy wszystko, a szczególnie, jeśli dotyczy Ciemnej Strony Mocy. (asz)
Źródło: www.sciencealert.com

Tags

You may also like...

0 thoughts on “Czy Lord Vader miał cukrzycę?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szugarfrik cukrzyca

Cukrzyca – słowo budzące niepokój nawet u tych, którzy nie mieli z nią bezpośredniej styczności. To choroba, która dotyka prawie 3 miliony Polaków z czego część nawet nie wie, że choruje. Jak z nią walczyć? Czy prowadzenie dotychczasowego życia z cukrzycą jest możliwe? I w końcu – jaka dieta jest wskazana dla wszystkich, którzy muszą zmagać się z chorobą?

Na wszystkie te pytania jest odpowiedź i znajdziesz ją właśnie u nas! Stworzyliśmy portal oraz magazyn, które są prawdziwymi kompendiami wiedzy nie tylko dla diabetyków (zarówno tych którzy chorują na najbardziej powszechną cukrzycę typu 2, typu 1, jak i dla tych z innymi typami) , ale również ich rodzin, lekarzy, edukatorów oraz wszystkich innych osób, które chcą znaleźć wartościowe informacje w sprawdzonym miejscu!

Szugarfrik – wiedza i nie tylko
Naszą misją jest przede wszystkim przekazywanie wiedzy dotyczącej choroby, jaką jest cukrzyca, jej objawów i powikłań, sposobów radzenia sobie z nią i nie tylko. Pokazujemy najlepsze diety, wskazujemy najnowsze osiągnięcia medycyny i dostarczamy świeże aktualności, które z pewnością zainteresują wszystkich diabetyków.

Jednak wiedza to nie wszystko – zadbamy również o dobry humor każdego kto odwiedzi naszą stronę albo otworzy magazyn, opowiemy historie innych diabetyków – zarówno tych znanych, jak i zupełne zwyczajnych, a także porozmawiamy o sporcie czy kulturze. Oczywiście ważnym miejscem w naszym magazynie jest rubryka, której tematyką jest dieta osób zmagających się z cukrzycą – dzięki niej dowiecie się jak przygotowywać dania, które będą nie tylko zdrowe, ale też smaczne. Jednym słowem – wszystko w jednym miejscu!

Na stronie znajdziesz nie tylko nowinki, ale również cofniesz się do informacji sprzed jakiegoś czasu – wszystko dzięki naszemu bogatemu archiwum!

Dlaczego warto nas czytać?
Przede wszystkim z powodu naszej dużej wiedzy oraz chęci przekazywania wyłącznie sprawdzonych i w stu procentach wartościowych informacji. Jesteśmy pozytywnymi ludźmi i dlatego chcemy zaszczepiać w Czytelnikach pozytywną energię, jednocześnie informując o tym, co ważne. Posiadamy wiele lat doświadczenia w tej dziedzinie, cukrzyca nie ma przed nami tajemnic i jesteśmy przekonani, że nie jest końcem świata – o tym chcemy przekonywać diabetyków na każdym kroku.

Bo cukrzyca jest chorobą, z którą można spokojnie żyć ciesząc się pełnią życia, mimo że odpowiednia dieta jest ważnym elementem leczenia (w cukrzycy typu 2) i samokontroli. Wystarczy ją poznać, znaleźć własne sposoby na radzenie sobie z ograniczeniami, jakie narzuca i nie myśleć o cukrzycy jako o czymś, co zakłóca codzienność.