Aplikacja uchroni insulinę przed przegrzaniem


Diabetyk, Amit Zayani, stworzył aplikacją monitorującą temperaturę insuliny i innych leków, które muszą być przechowywane w konkretnej temperaturze.
Każdy, kto kiedykolwiek zabrał swoją insulinę na wakacje w ciepłe rejony wie, co znaczy przegrzana insulina. Gdy temperatura przekracza 30°C, poziom cukru wzrasta, a kolejne korekty nie działają w ogóle lub działają z kilkugodzinnym opóźnieniem to najprawdopodbniej insulina uległa zniszczeniu przez zbyt wysoką temperaturę i nadaje się już jedynie do wyrzucenia.
Gdy Amit Zayani po tygodniowym pobycie w szpitalu wrócił do domu, okazało się, że od kilku dni ma zepsutą lodówkę i cała przechowywana tam insulina po prostu się zepsuła.
Amit wpadł na pomysł sensora, którego przechowuje się razem z lekarstwem (np. w kartoniku na insulinę trzymanym w lodówce). Jest on bezprzewodowo połączony z aplikacją w telefonie, która powiadamia użytkownika, jeśli temperatura spada poniżej lub wzrasta powyżej ustalonej normy. W aplikacji dostępna jest duża baza danych, automatycznie kalibrująca normy temperatury w jakiej przechowywać można konkretny lek. Urządzenie kupić można za ok. 50 euro za pośrednictwem https://shop.medangel.co/

(NW)

Tags

You may also like...

0 thoughts on “Aplikacja uchroni insulinę przed przegrzaniem”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *