Aplikacja uchroni insulinę przed przegrzaniem


Diabetyk, Amit Zayani, stworzył aplikacją monitorującą temperaturę insuliny i innych leków, które muszą być przechowywane w konkretnej temperaturze.
Każdy, kto kiedykolwiek zabrał swoją insulinę na wakacje w ciepłe rejony wie, co znaczy przegrzana insulina. Gdy temperatura przekracza 30°C, poziom cukru wzrasta, a kolejne korekty nie działają w ogóle lub działają z kilkugodzinnym opóźnieniem to najprawdopodbniej insulina uległa zniszczeniu przez zbyt wysoką temperaturę i nadaje się już jedynie do wyrzucenia.
Gdy Amit Zayani po tygodniowym pobycie w szpitalu wrócił do domu, okazało się, że od kilku dni ma zepsutą lodówkę i cała przechowywana tam insulina po prostu się zepsuła.
Amit wpadł na pomysł sensora, którego przechowuje się razem z lekarstwem (np. w kartoniku na insulinę trzymanym w lodówce). Jest on bezprzewodowo połączony z aplikacją w telefonie, która powiadamia użytkownika, jeśli temperatura spada poniżej lub wzrasta powyżej ustalonej normy. W aplikacji dostępna jest duża baza danych, automatycznie kalibrująca normy temperatury w jakiej przechowywać można konkretny lek. Urządzenie kupić można za ok. 50 euro za pośrednictwem https://shop.medangel.co/

(NW)

Tags

You may also like...

0 thoughts on “Aplikacja uchroni insulinę przed przegrzaniem”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szugarfrik cukrzyca

Cukrzyca – słowo budzące niepokój nawet u tych, którzy nie mieli z nią bezpośredniej styczności. To choroba, która dotyka prawie 3 miliony Polaków z czego część nawet nie wie, że choruje. Jak z nią walczyć? Czy prowadzenie dotychczasowego życia z cukrzycą jest możliwe? I w końcu – jaka dieta jest wskazana dla wszystkich, którzy muszą zmagać się z chorobą?

Na wszystkie te pytania jest odpowiedź i znajdziesz ją właśnie u nas! Stworzyliśmy portal oraz magazyn, które są prawdziwymi kompendiami wiedzy nie tylko dla diabetyków (zarówno tych którzy chorują na najbardziej powszechną cukrzycę typu 2, typu 1, jak i dla tych z innymi typami) , ale również ich rodzin, lekarzy, edukatorów oraz wszystkich innych osób, które chcą znaleźć wartościowe informacje w sprawdzonym miejscu!

Szugarfrik – wiedza i nie tylko
Naszą misją jest przede wszystkim przekazywanie wiedzy dotyczącej choroby, jaką jest cukrzyca, jej objawów i powikłań, sposobów radzenia sobie z nią i nie tylko. Pokazujemy najlepsze diety, wskazujemy najnowsze osiągnięcia medycyny i dostarczamy świeże aktualności, które z pewnością zainteresują wszystkich diabetyków.

Jednak wiedza to nie wszystko – zadbamy również o dobry humor każdego kto odwiedzi naszą stronę albo otworzy magazyn, opowiemy historie innych diabetyków – zarówno tych znanych, jak i zupełne zwyczajnych, a także porozmawiamy o sporcie czy kulturze. Oczywiście ważnym miejscem w naszym magazynie jest rubryka, której tematyką jest dieta osób zmagających się z cukrzycą – dzięki niej dowiecie się jak przygotowywać dania, które będą nie tylko zdrowe, ale też smaczne. Jednym słowem – wszystko w jednym miejscu!

Na stronie znajdziesz nie tylko nowinki, ale również cofniesz się do informacji sprzed jakiegoś czasu – wszystko dzięki naszemu bogatemu archiwum!

Dlaczego warto nas czytać?
Przede wszystkim z powodu naszej dużej wiedzy oraz chęci przekazywania wyłącznie sprawdzonych i w stu procentach wartościowych informacji. Jesteśmy pozytywnymi ludźmi i dlatego chcemy zaszczepiać w Czytelnikach pozytywną energię, jednocześnie informując o tym, co ważne. Posiadamy wiele lat doświadczenia w tej dziedzinie, cukrzyca nie ma przed nami tajemnic i jesteśmy przekonani, że nie jest końcem świata – o tym chcemy przekonywać diabetyków na każdym kroku.

Bo cukrzyca jest chorobą, z którą można spokojnie żyć ciesząc się pełnią życia, mimo że odpowiednia dieta jest ważnym elementem leczenia (w cukrzycy typu 2) i samokontroli. Wystarczy ją poznać, znaleźć własne sposoby na radzenie sobie z ograniczeniami, jakie narzuca i nie myśleć o cukrzycy jako o czymś, co zakłóca codzienność.