Szugarfrik na wakacje


Najnowszy numer miesięcznika dla osób z cukrzycą „Szugarfrik” diety najwidoczniej nie trzyma, bo powiększył nam się o 8 stron 🙂 A co w numerze?

Dziadkowie kontra rodzice
O trudnych czasem relacjach między rodzicami a dziadkami dziecka z cukrzycą pisze psycholog Monika Godlewska. Zdarza się niestety, że na tym tle rodzą się konflikty. Nie są to sytuacje łatwe, ale naprawdę zachęcamy do tego, żeby zrobić wszystko, by konflikt zażegnać. Dla siebie. Dla dziadków. Ale przede wszystkim dla dziecka. Po to, by mogło po 20 latach przypomnieć sobie zapach babcinej szarlotki.

„Szugarfrik” na tropie insulin
Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę leków zagrożonych dostępnością w Polsce. Są na niej insuliny. Karolina Klewaniec autorka bloga www.Cukromania.pl w imieniu „Szugarfrika” stara się dowiedzieć co się dzieje z brakującymi inulinami. (Artykuł dostępny także na: www.szugarfrik.pl/2017/06/18/szugarfrik-tropie-insulin/ )

Bunt nastolatka. Jak sobie radzić?
Praktyczne rady Rodzice znajdą w wywiadzie z Agnieszką Bratuś, psychologiem oraz założycielem i dyrektorem CTS Niepublicznej Poradni Psychologicznio-Pedagogicznej w Elblągu.

Chaos, zamieszenie, i co dalej?
O wstrzymaniu refundacji CGMów pisze w swoim felietonie Mariusz Masiarek, prezes Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą MojaCukrzyca.pl

Sport zawodowy a cukrzyca
Mamy już swojego złotego olimpijczyka z cukrzycą – Michała Jelińskiego, będą miejmy nadzieję kolejni. O blaskach i cieniach zawodowego uprawiania sportu pisze Sebastian Bednarczyk, trener personalny i mistrz polski w lekkoatletyce.

Wakacje z pompą
O pułapkach czyhających na diabetyka i jego osprzęt podczas podróży pisze Nina Wieretiło diabetyczka.

Na Jedwabnym Szlaku
Tym razem podróżniczka Alina Woźniak zabierze Czytelników do Azji Centralnej.

Ponadto:
Relacja z cukrzycowego wyjazdu zorganizowanego przez Fundację Michała Jelińskiego ActiveDiabetes i Koło Dzieci Chorych na Cukrzycę w Olsztynie.
Relacja ze Zjazdu Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Tags

You may also like...

0 thoughts on “Szugarfrik na wakacje”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szugarfrik cukrzyca

Cukrzyca – słowo budzące niepokój nawet u tych, którzy nie mieli z nią bezpośredniej styczności. To choroba, która dotyka prawie 3 miliony Polaków z czego część nawet nie wie, że choruje. Jak z nią walczyć? Czy prowadzenie dotychczasowego życia z cukrzycą jest możliwe? I w końcu – jaka dieta jest wskazana dla wszystkich, którzy muszą zmagać się z chorobą?

Na wszystkie te pytania jest odpowiedź i znajdziesz ją właśnie u nas! Stworzyliśmy portal oraz magazyn, które są prawdziwymi kompendiami wiedzy nie tylko dla diabetyków (zarówno tych którzy chorują na najbardziej powszechną cukrzycę typu 2, typu 1, jak i dla tych z innymi typami) , ale również ich rodzin, lekarzy, edukatorów oraz wszystkich innych osób, które chcą znaleźć wartościowe informacje w sprawdzonym miejscu!

Szugarfrik – wiedza i nie tylko
Naszą misją jest przede wszystkim przekazywanie wiedzy dotyczącej choroby, jaką jest cukrzyca, jej objawów i powikłań, sposobów radzenia sobie z nią i nie tylko. Pokazujemy najlepsze diety, wskazujemy najnowsze osiągnięcia medycyny i dostarczamy świeże aktualności, które z pewnością zainteresują wszystkich diabetyków.

Jednak wiedza to nie wszystko – zadbamy również o dobry humor każdego kto odwiedzi naszą stronę albo otworzy magazyn, opowiemy historie innych diabetyków – zarówno tych znanych, jak i zupełne zwyczajnych, a także porozmawiamy o sporcie czy kulturze. Oczywiście ważnym miejscem w naszym magazynie jest rubryka, której tematyką jest dieta osób zmagających się z cukrzycą – dzięki niej dowiecie się jak przygotowywać dania, które będą nie tylko zdrowe, ale też smaczne. Jednym słowem – wszystko w jednym miejscu!

Na stronie znajdziesz nie tylko nowinki, ale również cofniesz się do informacji sprzed jakiegoś czasu – wszystko dzięki naszemu bogatemu archiwum!

Dlaczego warto nas czytać?
Przede wszystkim z powodu naszej dużej wiedzy oraz chęci przekazywania wyłącznie sprawdzonych i w stu procentach wartościowych informacji. Jesteśmy pozytywnymi ludźmi i dlatego chcemy zaszczepiać w Czytelnikach pozytywną energię, jednocześnie informując o tym, co ważne. Posiadamy wiele lat doświadczenia w tej dziedzinie, cukrzyca nie ma przed nami tajemnic i jesteśmy przekonani, że nie jest końcem świata – o tym chcemy przekonywać diabetyków na każdym kroku.

Bo cukrzyca jest chorobą, z którą można spokojnie żyć ciesząc się pełnią życia, mimo że odpowiednia dieta jest ważnym elementem leczenia (w cukrzycy typu 2) i samokontroli. Wystarczy ją poznać, znaleźć własne sposoby na radzenie sobie z ograniczeniami, jakie narzuca i nie myśleć o cukrzycy jako o czymś, co zakłóca codzienność.