Pawełek… tylko dla dorosłych!


– Batonika Pawełka nie mogę sprzedawać dzieciom – powiedział nam zaprzyjaźniony kioskarz
Batonika Pawełka marki Wedel, reklamowanego hasłem „Poczuj dziecięcą radość!” nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Nasz redakcyjny kolega, cichy wielbiciel Pawełków o smaku caffe latte, swoim zwyczajem poszedł w przerwie obiadowej do kiosku, aby zaopatrzyć się w ulubiony smakołyk (na nawyki żywieniowe kolegi spuśćmy zasłonę milczenia). Jego wrodzona umiejętność szybkiego nawiązywania kontaktów zaowocowała pozyskaniem interesujących informacji od kioskarza. Otóż Pan w kiosku zwierzył się, że Pawełków nie może sprzedawać dzieciom. – On [kioskarz] był autentycznie przestraszony, że ktoś mu wlepi karę za to – opowiadał nasz przypadkowy tropiciel newsów.
Jako że trudno było uwierzyć w tę historię, a z kolegi znany jest żartowniś, kolejna osoba z redakcji udała się do kiosku. I jak się okazało, faktycznie na opakowaniu Pawełków wyraźnie napisane jest „Produkt dla dorosłych”. Postanowiliśmy zatem sprawdzić informację u źródła i skontaktowaliśmy się z agencją PR obsługującą markę Wedel. – Batony Pawełek nie podlegają ograniczeniom dotyczącym sprzedaży – poinformowała nas Magdalena Ciesielska – ponieważ nie są napojem alkoholowym. (Uff! Pan w kiosku może zatem odetchnąć z ulgą). – Należy jednak podkreślić – tłumaczy Magda Ciesielska – że na każdym batonie znajduje się informacja, że produkt jest „z dodatkiem alkoholu” i że kierujemy go do osób dorosłych.
No cóż jak, widać „dziecięca radość” zawiera alkohol
i dozwolona jest od lat 18-stu.

Tags

You may also like...

0 thoughts on “Pawełek… tylko dla dorosłych!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szugarfrik cukrzyca

Cukrzyca – słowo budzące niepokój nawet u tych, którzy nie mieli z nią bezpośredniej styczności. To choroba, która dotyka prawie 3 miliony Polaków z czego część nawet nie wie, że choruje. Jak z nią walczyć? Czy prowadzenie dotychczasowego życia z cukrzycą jest możliwe? I w końcu – jaka dieta jest wskazana dla wszystkich, którzy muszą zmagać się z chorobą?

Na wszystkie te pytania jest odpowiedź i znajdziesz ją właśnie u nas! Stworzyliśmy portal oraz magazyn, które są prawdziwymi kompendiami wiedzy nie tylko dla diabetyków (zarówno tych którzy chorują na najbardziej powszechną cukrzycę typu 2, typu 1, jak i dla tych z innymi typami) , ale również ich rodzin, lekarzy, edukatorów oraz wszystkich innych osób, które chcą znaleźć wartościowe informacje w sprawdzonym miejscu!

Szugarfrik – wiedza i nie tylko
Naszą misją jest przede wszystkim przekazywanie wiedzy dotyczącej choroby, jaką jest cukrzyca, jej objawów i powikłań, sposobów radzenia sobie z nią i nie tylko. Pokazujemy najlepsze diety, wskazujemy najnowsze osiągnięcia medycyny i dostarczamy świeże aktualności, które z pewnością zainteresują wszystkich diabetyków.

Jednak wiedza to nie wszystko – zadbamy również o dobry humor każdego kto odwiedzi naszą stronę albo otworzy magazyn, opowiemy historie innych diabetyków – zarówno tych znanych, jak i zupełne zwyczajnych, a także porozmawiamy o sporcie czy kulturze. Oczywiście ważnym miejscem w naszym magazynie jest rubryka, której tematyką jest dieta osób zmagających się z cukrzycą – dzięki niej dowiecie się jak przygotowywać dania, które będą nie tylko zdrowe, ale też smaczne. Jednym słowem – wszystko w jednym miejscu!

Na stronie znajdziesz nie tylko nowinki, ale również cofniesz się do informacji sprzed jakiegoś czasu – wszystko dzięki naszemu bogatemu archiwum!

Dlaczego warto nas czytać?
Przede wszystkim z powodu naszej dużej wiedzy oraz chęci przekazywania wyłącznie sprawdzonych i w stu procentach wartościowych informacji. Jesteśmy pozytywnymi ludźmi i dlatego chcemy zaszczepiać w Czytelnikach pozytywną energię, jednocześnie informując o tym, co ważne. Posiadamy wiele lat doświadczenia w tej dziedzinie, cukrzyca nie ma przed nami tajemnic i jesteśmy przekonani, że nie jest końcem świata – o tym chcemy przekonywać diabetyków na każdym kroku.

Bo cukrzyca jest chorobą, z którą można spokojnie żyć ciesząc się pełnią życia, mimo że odpowiednia dieta jest ważnym elementem leczenia (w cukrzycy typu 2) i samokontroli. Wystarczy ją poznać, znaleźć własne sposoby na radzenie sobie z ograniczeniami, jakie narzuca i nie myśleć o cukrzycy jako o czymś, co zakłóca codzienność.