Przyłączka do smartwatcha zmierzy cukier


Do nowoczesnego smartwatcha firmy Apple będzie można dokupić przyłączkę, która bezboleśnie zmierzy cukier. Urządzenie, jak donoszą amerykańskie portale, będzie dostępne pod koniec 2017 r.
Niedawno (http://www.szugarfrik.pl/2017/05/28/swiety-graal-dla-diabetykow/) pisaliśmy o tym, że dyrektor generalny firmy Apple, Tim Cook, testuje prototyp urządzenia, które bezboleśnie mierzy poziom cukru we krwi. To, że Tim Cook, nie kryje się z prototypem świadczyć może o tym, że pojawienie się urządzenia w sprzedaży, to już tylko kwestia czasu. Wszak konkurencja nie śpi! Do nowego smartwatcha firmy Apple, który ma się pojawić w sprzedaży jeszcze w tym roku (ile w tym prawdy, a ile życzeniowego myślenia, przekonamy się za kilka miesięcy) będzie można dokupić przyłączkę z funkcją mierzenia poziomu cukru. Apple stara się o rekomendację Agencji ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration, FDA), ale tylko dla przyłączki mierzącej poziom cukru (nie dla smartwatcha, bo jest to urządzenie odrębne i niezależne, choć stanowi trzon systemu). Przypomnijmy, że FDA znana jest z rygorystycznych przepisów dopuszczających leki i wyroby medyczne do sprzedaży. Pozytywna opinia FDA jest honorowana także poza Stanami Zjednoczonymi, ponieważ stanowi wyznacznik jakości i potwierdza brak negatywnego wpływu na zdrowie.

Tags

You may also like...

0 thoughts on “Przyłączka do smartwatcha zmierzy cukier”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szugarfrik cukrzyca

Cukrzyca – słowo budzące niepokój nawet u tych, którzy nie mieli z nią bezpośredniej styczności. To choroba, która dotyka prawie 3 miliony Polaków z czego część nawet nie wie, że choruje. Jak z nią walczyć? Czy prowadzenie dotychczasowego życia z cukrzycą jest możliwe? I w końcu – jaka dieta jest wskazana dla wszystkich, którzy muszą zmagać się z chorobą?

Na wszystkie te pytania jest odpowiedź i znajdziesz ją właśnie u nas! Stworzyliśmy portal oraz magazyn, które są prawdziwymi kompendiami wiedzy nie tylko dla diabetyków (zarówno tych którzy chorują na najbardziej powszechną cukrzycę typu 2, typu 1, jak i dla tych z innymi typami) , ale również ich rodzin, lekarzy, edukatorów oraz wszystkich innych osób, które chcą znaleźć wartościowe informacje w sprawdzonym miejscu!

Szugarfrik – wiedza i nie tylko
Naszą misją jest przede wszystkim przekazywanie wiedzy dotyczącej choroby, jaką jest cukrzyca, jej objawów i powikłań, sposobów radzenia sobie z nią i nie tylko. Pokazujemy najlepsze diety, wskazujemy najnowsze osiągnięcia medycyny i dostarczamy świeże aktualności, które z pewnością zainteresują wszystkich diabetyków.

Jednak wiedza to nie wszystko – zadbamy również o dobry humor każdego kto odwiedzi naszą stronę albo otworzy magazyn, opowiemy historie innych diabetyków – zarówno tych znanych, jak i zupełne zwyczajnych, a także porozmawiamy o sporcie czy kulturze. Oczywiście ważnym miejscem w naszym magazynie jest rubryka, której tematyką jest dieta osób zmagających się z cukrzycą – dzięki niej dowiecie się jak przygotowywać dania, które będą nie tylko zdrowe, ale też smaczne. Jednym słowem – wszystko w jednym miejscu!

Na stronie znajdziesz nie tylko nowinki, ale również cofniesz się do informacji sprzed jakiegoś czasu – wszystko dzięki naszemu bogatemu archiwum!

Dlaczego warto nas czytać?
Przede wszystkim z powodu naszej dużej wiedzy oraz chęci przekazywania wyłącznie sprawdzonych i w stu procentach wartościowych informacji. Jesteśmy pozytywnymi ludźmi i dlatego chcemy zaszczepiać w Czytelnikach pozytywną energię, jednocześnie informując o tym, co ważne. Posiadamy wiele lat doświadczenia w tej dziedzinie, cukrzyca nie ma przed nami tajemnic i jesteśmy przekonani, że nie jest końcem świata – o tym chcemy przekonywać diabetyków na każdym kroku.

Bo cukrzyca jest chorobą, z którą można spokojnie żyć ciesząc się pełnią życia, mimo że odpowiednia dieta jest ważnym elementem leczenia (w cukrzycy typu 2) i samokontroli. Wystarczy ją poznać, znaleźć własne sposoby na radzenie sobie z ograniczeniami, jakie narzuca i nie myśleć o cukrzycy jako o czymś, co zakłóca codzienność.