News: Sztuczna trzustka w sprzedaży

Wczoraj, 28 września, Agencja ds. Żywności i Leków (Food nad Drug Administration, FDA) wydała pozytywną opinię dla systemu pętli zamkniętej tzw. sztucznej trzustki. Oznacza, to że sztuczna trzustka może już wejść do komercyjnej sprzedaży

Urządzenie trafi na amerykański rynek w 2017 r. System składa się z CGM, pompy insulinowej i glukometru skalibrowanego z CGM. System sam podaje insulinę bazową, w razie hipoglikemii zmniejsza lub całkowicie wstrzymuje jej podawanie, w przypadku wzrostu stężenia cukru we krwi zwiększa dawkę hormonu. Przeznaczony jest dla osób z cukrzycą typu 1 powyżej 14. roku życia, choć to ograniczenie wynika z faktu, że nie przeprowadzono badań w grupie osób pomiędzy 7. a 14. życia. Urządzenie natomiast nie powinno być stosowane przez osoby przyjmujące poniżej 8 j. insuliny dzienne – przy taki niskich dawkach system nie jest bezpieczny, z tego właśnie powodu sztucznej trzustki nie powinny używać dzieci poniżej 7 roku życia (zazwyczaj przyjmują one poniżej 8 j. insuliny dziennie).


System można ustawić na tryb automatyczny i manualny – w przypadku trybu automatycznego insulina bazowa jest podawana na podstawie odczytu z glukometru, w przypadku systemu manualnego użytkownik sam programuje dawki.
System przetestowano na 123 diabetykach z cukrzycą typu 1, którzy używali go przez trzy miesiące – dla wszystkich badanych urządzenie okazało się bezpieczne.

Inne artykuły na temat sztucznej trzustki: www.szugarfrik.pl/2016/05/11/nowoczesna-medycyna-dla-cukrzycy/

Tags

You may also like...

0 thoughts on “News: Sztuczna trzustka w sprzedaży”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szugarfrik cukrzyca

Cukrzyca – słowo budzące niepokój nawet u tych, którzy nie mieli z nią bezpośredniej styczności. To choroba, która dotyka prawie 3 miliony Polaków z czego część nawet nie wie, że choruje. Jak z nią walczyć? Czy prowadzenie dotychczasowego życia z cukrzycą jest możliwe? I w końcu – jaka dieta jest wskazana dla wszystkich, którzy muszą zmagać się z chorobą?

Na wszystkie te pytania jest odpowiedź i znajdziesz ją właśnie u nas! Stworzyliśmy portal oraz magazyn, które są prawdziwymi kompendiami wiedzy nie tylko dla diabetyków (zarówno tych którzy chorują na najbardziej powszechną cukrzycę typu 2, typu 1, jak i dla tych z innymi typami) , ale również ich rodzin, lekarzy, edukatorów oraz wszystkich innych osób, które chcą znaleźć wartościowe informacje w sprawdzonym miejscu!

Szugarfrik – wiedza i nie tylko
Naszą misją jest przede wszystkim przekazywanie wiedzy dotyczącej choroby, jaką jest cukrzyca, jej objawów i powikłań, sposobów radzenia sobie z nią i nie tylko. Pokazujemy najlepsze diety, wskazujemy najnowsze osiągnięcia medycyny i dostarczamy świeże aktualności, które z pewnością zainteresują wszystkich diabetyków.

Jednak wiedza to nie wszystko – zadbamy również o dobry humor każdego kto odwiedzi naszą stronę albo otworzy magazyn, opowiemy historie innych diabetyków – zarówno tych znanych, jak i zupełne zwyczajnych, a także porozmawiamy o sporcie czy kulturze. Oczywiście ważnym miejscem w naszym magazynie jest rubryka, której tematyką jest dieta osób zmagających się z cukrzycą – dzięki niej dowiecie się jak przygotowywać dania, które będą nie tylko zdrowe, ale też smaczne. Jednym słowem – wszystko w jednym miejscu!

Na stronie znajdziesz nie tylko nowinki, ale również cofniesz się do informacji sprzed jakiegoś czasu – wszystko dzięki naszemu bogatemu archiwum!

Dlaczego warto nas czytać?
Przede wszystkim z powodu naszej dużej wiedzy oraz chęci przekazywania wyłącznie sprawdzonych i w stu procentach wartościowych informacji. Jesteśmy pozytywnymi ludźmi i dlatego chcemy zaszczepiać w Czytelnikach pozytywną energię, jednocześnie informując o tym, co ważne. Posiadamy wiele lat doświadczenia w tej dziedzinie, cukrzyca nie ma przed nami tajemnic i jesteśmy przekonani, że nie jest końcem świata – o tym chcemy przekonywać diabetyków na każdym kroku.

Bo cukrzyca jest chorobą, z którą można spokojnie żyć ciesząc się pełnią życia, mimo że odpowiednia dieta jest ważnym elementem leczenia (w cukrzycy typu 2) i samokontroli. Wystarczy ją poznać, znaleźć własne sposoby na radzenie sobie z ograniczeniami, jakie narzuca i nie myśleć o cukrzycy jako o czymś, co zakłóca codzienność.