Frik poleca w maju!

The Last Shadow Puppets, „Everything You’ve Come to Expect”

Drugi album supergrupy stworzonej przez Alexa Turnera z Arctic Monkeys oraz Miles’a Kane’a. Złote dzieci brytyjskiej muzyki gitarowej znów stworzyły płytę wypełnioną stylowym rock’n’rollem w stylu retro. Niestety, tym razem jest nieco mniej przebojowo i energetycznie. Na pocieszenie na płycie znajduje się singiel-petarda, czyli fenomenalny „Bad Habits”.(ło)
OCENA: 4/5

PJ Harvey, „The Hope Six Demolition Project”

PJ Harvey zapowiadała nową płytę jako multimedialno-reportażowy koncept album mający napiętnować problemy współczesnego świata. Brzmiało to wszystko dość enigmatycznie i zapowiadało się raczej na spektakularną porażkę niż artystyczny sukces. Na szczęście, jeśli zedrze się z najnowszej płyty tę ideową otoczkę, to wciąż pozostają świetne, klimatyczne piosenki. (ło)
OCENA: 5/5

Hey, „Błysk”

Po przesłuchaniu tej płyty czuję niedosyt. Niby wszystko jest okej, kompozycje i brzmienie nie schodzą poniżej dobrego poziomu, teksty – jak zwykle u Nosowskiej – są świetne.
Z drugiej strony brakuje tu jakiegoś wyraźnego, nomen omen, błysku twórczego, kompozycji, która wyniosłaby tę płytę do poziomu ekstraklasy. Obawiam się, że ten album nie zapisze się w dyskografii

Hey złotymi zgłoskami. Co nie zmienia faktu, że to jednak dobra płyta. (ło)
OCENA: 4/5

Cloverfield Lane 10”, reż. Dan Trechtenberg

Film oparty na wspaniałym pomyśle. Kobieta traci przytomność i budzi się zamknięta w podziemnym schronie wraz z mężczyzną, który twierdzi, że na powierzchni ziemi doszło do śmiercionośnego ataku chemicznego. Reżyser umiejętnie prowadzi psychodramę, dozuje napięcie…
a potem nadchodzi ostatni kwadrans filmu. Gdyby nie on, byłoby arcydzieło, a tak „Cloverfield Lane 10” jest tylko dobry. (ło)
OCENA: 4/5

Phantom Boy”, reż. Jean-Loup Felicioli, Alain Gagnol

Rewelacyjny film animowany pozwalający uzmysłowić sobie na czym polega różnica pomiędzy tego typu produkcjami tworzonymi w Europie
i USA. Ciężko chory chłopiec, odkrywa, że nabył umiejętność wychodzenia ze swojego ciała. Nową umiejętność wykorzystuje do walki z geniuszem zbrodni terroryzującym miasto. Wspaniała, niezwykle zabawna, wielopoziomowa i mądra historia. Polecam! (ło)
OCENA: 5/5

Tags

You may also like...

0 thoughts on “Frik poleca w maju!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szugarfrik cukrzyca

Cukrzyca – słowo budzące niepokój nawet u tych, którzy nie mieli z nią bezpośredniej styczności. To choroba, która dotyka prawie 3 miliony Polaków z czego część nawet nie wie, że choruje. Jak z nią walczyć? Czy prowadzenie dotychczasowego życia z cukrzycą jest możliwe? I w końcu – jaka dieta jest wskazana dla wszystkich, którzy muszą zmagać się z chorobą?

Na wszystkie te pytania jest odpowiedź i znajdziesz ją właśnie u nas! Stworzyliśmy portal oraz magazyn, które są prawdziwymi kompendiami wiedzy nie tylko dla diabetyków (zarówno tych którzy chorują na najbardziej powszechną cukrzycę typu 2, typu 1, jak i dla tych z innymi typami) , ale również ich rodzin, lekarzy, edukatorów oraz wszystkich innych osób, które chcą znaleźć wartościowe informacje w sprawdzonym miejscu!

Szugarfrik – wiedza i nie tylko
Naszą misją jest przede wszystkim przekazywanie wiedzy dotyczącej choroby, jaką jest cukrzyca, jej objawów i powikłań, sposobów radzenia sobie z nią i nie tylko. Pokazujemy najlepsze diety, wskazujemy najnowsze osiągnięcia medycyny i dostarczamy świeże aktualności, które z pewnością zainteresują wszystkich diabetyków.

Jednak wiedza to nie wszystko – zadbamy również o dobry humor każdego kto odwiedzi naszą stronę albo otworzy magazyn, opowiemy historie innych diabetyków – zarówno tych znanych, jak i zupełne zwyczajnych, a także porozmawiamy o sporcie czy kulturze. Oczywiście ważnym miejscem w naszym magazynie jest rubryka, której tematyką jest dieta osób zmagających się z cukrzycą – dzięki niej dowiecie się jak przygotowywać dania, które będą nie tylko zdrowe, ale też smaczne. Jednym słowem – wszystko w jednym miejscu!

Na stronie znajdziesz nie tylko nowinki, ale również cofniesz się do informacji sprzed jakiegoś czasu – wszystko dzięki naszemu bogatemu archiwum!

Dlaczego warto nas czytać?
Przede wszystkim z powodu naszej dużej wiedzy oraz chęci przekazywania wyłącznie sprawdzonych i w stu procentach wartościowych informacji. Jesteśmy pozytywnymi ludźmi i dlatego chcemy zaszczepiać w Czytelnikach pozytywną energię, jednocześnie informując o tym, co ważne. Posiadamy wiele lat doświadczenia w tej dziedzinie, cukrzyca nie ma przed nami tajemnic i jesteśmy przekonani, że nie jest końcem świata – o tym chcemy przekonywać diabetyków na każdym kroku.

Bo cukrzyca jest chorobą, z którą można spokojnie żyć ciesząc się pełnią życia, mimo że odpowiednia dieta jest ważnym elementem leczenia (w cukrzycy typu 2) i samokontroli. Wystarczy ją poznać, znaleźć własne sposoby na radzenie sobie z ograniczeniami, jakie narzuca i nie myśleć o cukrzycy jako o czymś, co zakłóca codzienność.