Nowa Prezes Zarządu Głównego PSD

Anna Śliwińska została nowym Prezesem Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Wybory odbyły się 15 listopada podczas VIII Krajowego Walnego Zebrania Delegatów.

Andrzej Bauman piastujący funkcję prezesa od wielu lat nie kandydował w wyborach ze względu na stan zdrowia, przyznano mu natomiast tytuł Honorowego Prezesa. Podczas Walnego Zebrania uchwalono również przeniesienie siedziby Zarządu Głównego z Bydgoszczy do Warszawy. Anna Śliwińska pracowała w biurze Zarządu Głównego PSD od 8 lat, a od 2010 r. pełniła funkcję Dyrektora Biura.

O planach na przyszłość z Anną Śliwińską nowo wybraną prezes PSD rozmawia redaktor naczelna Szugarfrika Anna Michnikowska.

Anna Michnikowska: Przede wszystkim ogromne gratulacje!

Anna Śliwińska: Dziękuję.

Co dla Pani jako Prezesa Zarządu Głównego PSD będzie priorytetem?

AŚ: Na Walnym Zebraniu, które mnie wybrało, uchwalono wiele poprawek do
Statutu PSD, w tym o rozszerzeniu celów statutowych. Dlatego też,
zgodnie z tymi poprawkami, priorytetem będzie dla mnie jak najszersza
realizacja naszych starych i nowych celów statutowych. Na pewno kolejnym
priorytetem będzie także dążenie do poprawy opieki diabetologicznej i
dostępu do leków dla diabetyków w naszym kraju oraz godne
reprezentowanie osób z cukrzycą.

W jakim kierunku poprowadzi Pani Stowarzyszenie?
AŚ: Chciałabym, aby nasze Stowarzyszenie mogło pomagać jak największej
liczbie osób, dlatego moim zadaniem będzie jego popularyzacja.
Chciałabym też przyciągnąć więcej młodych osób, dlatego będę się starała
opracować atrakcyjne dla nich programy. Polskie Stowarzyszenie
Diabetyków to największa organizacja pacjentów w Polsce, dlatego będę
dążyła do tego, aby nasz głos był jak najlepiej słyszalny przez władze
państwowe i w mediach. Mam nadzieję na dużą liczbę spotkań z
decydentami, aby cukrzyca była w Polsce traktowana poważnie.

You may also like...

0 thoughts on “Nowa Prezes Zarządu Głównego PSD”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szugarfrik cukrzyca

Cukrzyca – słowo budzące niepokój nawet u tych, którzy nie mieli z nią bezpośredniej styczności. To choroba, która dotyka prawie 3 miliony Polaków z czego część nawet nie wie, że choruje. Jak z nią walczyć? Czy prowadzenie dotychczasowego życia z cukrzycą jest możliwe? I w końcu – jaka dieta jest wskazana dla wszystkich, którzy muszą zmagać się z chorobą?

Na wszystkie te pytania jest odpowiedź i znajdziesz ją właśnie u nas! Stworzyliśmy portal oraz magazyn, które są prawdziwymi kompendiami wiedzy nie tylko dla diabetyków (zarówno tych którzy chorują na najbardziej powszechną cukrzycę typu 2, typu 1, jak i dla tych z innymi typami) , ale również ich rodzin, lekarzy, edukatorów oraz wszystkich innych osób, które chcą znaleźć wartościowe informacje w sprawdzonym miejscu!

Szugarfrik – wiedza i nie tylko
Naszą misją jest przede wszystkim przekazywanie wiedzy dotyczącej choroby, jaką jest cukrzyca, jej objawów i powikłań, sposobów radzenia sobie z nią i nie tylko. Pokazujemy najlepsze diety, wskazujemy najnowsze osiągnięcia medycyny i dostarczamy świeże aktualności, które z pewnością zainteresują wszystkich diabetyków.

Jednak wiedza to nie wszystko – zadbamy również o dobry humor każdego kto odwiedzi naszą stronę albo otworzy magazyn, opowiemy historie innych diabetyków – zarówno tych znanych, jak i zupełne zwyczajnych, a także porozmawiamy o sporcie czy kulturze. Oczywiście ważnym miejscem w naszym magazynie jest rubryka, której tematyką jest dieta osób zmagających się z cukrzycą – dzięki niej dowiecie się jak przygotowywać dania, które będą nie tylko zdrowe, ale też smaczne. Jednym słowem – wszystko w jednym miejscu!

Na stronie znajdziesz nie tylko nowinki, ale również cofniesz się do informacji sprzed jakiegoś czasu – wszystko dzięki naszemu bogatemu archiwum!

Dlaczego warto nas czytać?
Przede wszystkim z powodu naszej dużej wiedzy oraz chęci przekazywania wyłącznie sprawdzonych i w stu procentach wartościowych informacji. Jesteśmy pozytywnymi ludźmi i dlatego chcemy zaszczepiać w Czytelnikach pozytywną energię, jednocześnie informując o tym, co ważne. Posiadamy wiele lat doświadczenia w tej dziedzinie, cukrzyca nie ma przed nami tajemnic i jesteśmy przekonani, że nie jest końcem świata – o tym chcemy przekonywać diabetyków na każdym kroku.

Bo cukrzyca jest chorobą, z którą można spokojnie żyć ciesząc się pełnią życia, mimo że odpowiednia dieta jest ważnym elementem leczenia (w cukrzycy typu 2) i samokontroli. Wystarczy ją poznać, znaleźć własne sposoby na radzenie sobie z ograniczeniami, jakie narzuca i nie myśleć o cukrzycy jako o czymś, co zakłóca codzienność.